З незапам'ятних часів двері грали не останню роль при облаштуванні житла. Їх використовували не тільки в якості вхідних, але і як міжкімнатні з метою поділу простору.

Сьогодні, коли споживачі розпещені величезним асортиментом різних моделей, вимоги до міжкімнатних дверей збільшилися: вони зобов'язані не тільки ефективно відокремлювати одну кімнату від іншої, але і гармонійно вписуватися в інтер'єр квартири або будинку.  

З цими завданнями чудово справляються шпоновані двері, які можна обрати на http://dveribelorussii.com.ua/ua/catalog/interior/shponirovannye/, не хвилюючись за якість виробу. Крім естетичного зовнішнього вигляду, вони вигідно відрізняються від інших моделей натуральністю, прийнятною вартістю і тривалим терміном служби.

Перед тим, як приступити до вибору якісних шпонованих дверей, для початку непогано б розібратися з технологіями їх виготовлення. На поверхню двері шпон може наноситься одним з трьох способів: за допомогою гарячого чи холодного шпонування; мембранно-вакуумним методом.

По конструкції шпоновані двері можна розділити на 2 види:

Пустотілі: каркас дверей виконано з масиву і з'єднаний з фільонками, або формувальними панелями з шпони.

Суцільні: раму з дерева заповнюють клеєної деревиною.

Пустотілі шпоновані двері. В якості основи в двері даного типу застосовується каркас з перерізом 30х33 мм з соснового бруса. Щоб уникнути тріщин і деформації, деревина не повинна мати вологість не більше 8%.

Якщо планується поставити скло, то по периметру склопакета монтують ще один каркас. Він складається з горизонтальних планок, які крепяться до зовнішнього каркаса за допомогою паза.

Після цього шпон готують до фанерування. З тридцятисантиметрових по ширині смуг шпону складають потрібні за розміром аркуші (трохи більші, ніж стулка дверей).

Щоб домогтися дзеркального повторення візерунка полотна двері, кожну смужку підбирають за текстурою і кольором. Підібрані смужки склеюють з допомогою клейової стрічки і спеціального верстата. Потім з готових листів прибирають надлишки клею і підганяють їх під розмір стулки дверей.

Суцільні шпоновані двері. Їх виробляють теж з соснового бруса. Але з нього виготовляють не каркас, а цілісне полотно, склеюючи гарячим пресом бруски монолітний щит.

При виборі шпонованих дверей варто враховувати колір кімнати в якій вони будуть стояти, адже навіть сама вишукана і якісна модель виглядає безглуздо в приміщенні невідповідному по відтінку і стилю.