Якщо ви плануєте облаштувати свою квартиру чи будинок, то спочатку слід дізнатися, як правильно підбирати меблі. Час, коли кращим рішенням була покупка комплекту меблів, уже в минулому. Сьогодні в моді творчий підхід в оформленні інтер’єру, який дозволяє порушувати правила. Для економії можна скористатися принципом поєднання «високого і низького», що дозволяє створити ефект розкішної обстановки правильним підбором дорогих і найзвичайнісіньких речей. Вашим помічником стане меблевий магазин або інтернет-магазин меблів, де ви зможете обрати предмети інтер’єру для різних кімнат, не виходячи з дому.
При виборі дитячих меблів варто орієнтуватися на їх безпечність і екологічність. Необхідно використовувати натуральні гіпоалергенні матеріали: дерево, бавовна, льон. Лаки і фарби обираються на водній основі. Розвиваючі і навчальні меблі особливо популярні при облаштуванні дитячої кімнати. При плануванні палітри відтінків інтер’єрної композиції можна врахувати улюблений колір дитини. Але також варто пам’ятати головні правила організації кольорів у житловому приміщенні – ніяких дратуючих і занадто темних відтінків у базових фонах. Особливо вразлива дитяча психіка сприймає все набагато яскравіше.
Спальня в квартирі починається з ліжка – саме воно займає велику частину простору. Ліжко повинно бути достатньо великим, мати міцний каркас, зручний матрац. Всі решта меблів підбираються під ліжко. Якщо ж місця не вистачає на організацію зручної спальні, на допомогу прийдуть консолі і трансформери, які зможуть зробити приміщення багатофункціональним. Цей простір повинен відповідати запиту спокою. Тут не використовуються дратуючі кольори, підійдуть легкі відтінки. Дана кімната не засмічується зайвим меблюванням – тут є тільки необхідне.
Меблі у вітальні повністю відбивають вас, як людину. Саме в цій зоні квартири ви і проводите час з сім’єю, друзями, зустрічаєте гостей. Тут влаштовуються вечірки і свята, важливі розмови і просто відпочинок. Саме тому меблі у вітальню підбираються багатофункціональні і місткі. Цей простір має відповідати потребам різного виду відпочинку: великий диван, телевізор, столик.
В облаштуванні передпокою є багато нюансів. Меблі тут повинні відповідати певним вимогам. Наприклад, вони повинні бути вологостійкими. Мінімальний набір для передпокою – вішалка для верхнього одягу, дзеркало на весь зріст, шафа і підставка для взуття. Все це повинно розміщуватися компактно й займати мінімум місця, щоб гості могли повертатись і комфортно знімати одяг. Якщо місця в передпокої не вистачає, варто подумати, від яких функціональних предметів ви готові відмовитись, а які можуть бути багатофункціональними. Наприклад, тумба для взуття з м’якою поверхнею може виконувати функції пуфа, а шафа з додатковими крючками – замінити вішалку. Дзеркальні двері шафи замінять повноцінне дзеркало.
Тож як облаштувати свою квартиру – вибір тільки за вами.