У 2015 році уряд почав глобальну реформу енергетичної галузі України. Завдяки цьому, на ринку стали з'являтися приватні компанії-постачальники. Висока конкуренція призвела до об'єктивного поліпшення якості надаваних послуг.

Спочатку зміни торкнулися тільки бізнесу, але тепер, благами сучасних технологій можуть скористатися і приватні особи.

Як вибрати постачальника природного газу і постачальника електроенергії

Пропонуючи укласти з ними договір поставки, компанії обіцяють різні блага своїм абонентам: позбавлення від бюрократії, більш низькі ціни на природний газ і світло, комфорт та інше.

У цій статті, на прикладі одного з найперших та найвідоміших приватних постачальників енергоресурсів — компанії MegaWatt ми розглянемо, на що дійсно треба звертати увагу під час вибору трейдера:

  • Зручність підключення. MegaWatt бере на себе весь процес оформлення документів. Клієнтам достатньо лише розірвати договір з поточним постачальником і подати заявку на підключення на сайті нового постачальника. Заради власної зручності, цим можна скористатись.
  • Вартість енергоресурсів. Через монополію на продаж газу і електрики, ціни на них були значно завищені. Тепер, коли продавати ресурси дозволили різним постачальникам, виникла конкуренція, а вартість газу та електроенергії відповідно знизилася. Проте, при зміні трейдера, абонентам потрібно звертати увагу на ціни, тому що вони можуть відрізнятися. Наприклад, MegaWatt автоматизував всі процеси, тому пропонує ціну нижче більшості конкурентів, без втрати якості.
  • Зручність взаєморозрахунків. Купівля енергоресурсів - це не разова процедура. Нові кіловати потрібні регулярно. Тому, краще одразу оцінити зручність покупки. Від цього залежить, чи зможете ви надалі купувати газ і електроенергію в пару кліків сидячи вдома, чи під дощем побіжите в банк, щоб закип'ятити чайник.
  • Контроль витрат. Постачання електроенергії і газу повинно здійснюватися на простих і зрозумілих умовах. Вам зобов'язані надати доступ до історії ваших покупок, тому що тільки так ви зможете переконатися у відсутності прихованих платежів і комісій.
  • Гарантоване постачання. Щоб уникнути збоїв у постачанні енергоресурсів, підписуйте договір тільки з авторитетними трейдерами. Звичайно, без газу і світла вас не залишать, але надійний постачальник допоможе уникнути зайвих нервів. Щоб перевірити, чи можна довіряти конкретному постачальнику, подивіться, що про нього пишуть в інтернеті. Також, показником самодостатності і професійності компанії є інтерв'ю власників в ЗМІ, корисні статті та інші експертні матеріали.
  • Електронний документообіг. Найбільш технологічні постачальники автоматизують документообіг, завдяки чому бізнес-абонентам стає набагато простіше працювати з Довідками, Дозволами та Звітами. Наприклад, в компанії MegaWatt вони формуються онлайн, в зручному особистому кабінеті, без необхідності відвідувати офіс.

Завдяки високій конкуренції, постачальники природного газу і електроенергії змушені поліпшувати обслуговування, що грає тільки на руку абонентам - як приватним, так і комерційним. Проте, до вибору майбутнього партнера варто поставитися уважно, щоб уникнути неприємного досвіду.

Використовуйте критерії, описані в цій статті. Вони допоможуть зробити правильний вибір.