Відповідно дост. 129 Конституції України рішення судує обов’язковим до виконання. Завдання державного апаратуу встановленому порядку забезпечити повну їх реалізацію. Судові органи повинні вживати всіх заходів, щоб судовий контроль за виконанням судових рішень був ефективним.

Разом з тим, на практиці задекларований принцип не завжди працює. Тривала судова тяганина та отримане рішення ще не є гарантією ефективного судового захисту. До введення в Україні інституту приватних виконавців виконання судових рішень складало біля 8%, що спричиняло обґрунтовані скарги громадян, позбавляло їх останньої інстанції захисту і поновлення порушених громадянських прав.

Такий стан справ негативно впливає на авторитет влади та ставить під сумнів дієвість її судових органів. Тому питання реального і повного виконання судових рішень в Україні, відшкодування майна та коштів за виконавчими провадженнями,встановлення ефективної системи судового контролю набуло особливої гостроти і актуальності. На нашому сайті приватних виконавців за посиланням https://fakt.org.ua/ Ви знайдете всю необхідну інформацію з питань встановлення системисудового контролю за участю приватних виконавців.

Види судового контролю за виконавчими провадженнями

Запровадження в Україні дієвого судового контролю за виконанням рішень суду передбачає декілька процесуальних форм здійснення такого впливу:

  • у разі необхідності, суд зобов’язує суб’єктів владних повноважень, відносно яких прийняті судові рішення, у зазначений судом термін надавати звіти про їх виконання;
  • суд може накладати суворі штрафні санкцій на кожного керівника;
  • згідно ст. 287 Кодексу щодо адміністративного судочинства України,судові органи уповноважені розглядати скарги громадян на дію чи бездіяльність, незаконні рішення представників приватної чи державної виконавчої служби.

Як встановити у справі судовий контроль

На етапі винесення ухвал у справах за виконавчими провадженнями, позивач має право подавати відповідні клопотання у судові организації питань здійснення судового контролю при виконанні рішень, прийнятих різними суб’єктамивладних повноважень. Чинне законодавство України має дієвий та ефективний механізм, направленийна посилення контролю за виконанням судових рішень та відкритих за ними виконавчих проваджень.

З фаховою, юридичною допомогою представників нашого об’єднання виконавців "Факт" проголошені. Основним законом держави норми щодо обов’язковості виконання судових рішень, будуть активно втілюватись у життя.