Копати траншею - це найпростіше, але одночасно найважче завдання для багатьох робітників. Траншея, у загальному розумінні, являє собою рів, іноді широкий, іноді вузький, глибокий або невеликий. З копання цих ровів починаються багато будівництв. Це може зайняти багато часу, тому люди придумали спеціальні машини - траншеєкопачі.

Види та застосування траншеєкопачів

Траншея і траншеєкопач

З різних мов: англійської, італійської, французької, слово «траншея» перекладається як окоп, рів, канава. Поняття досить розмите. Тому дамо таке визначення - траншея - це вироблення грунту, що має протяжну форму та профіль трапеції або прямокутника.

Історично рів мав швидше військове або захисне призначення. Основними інструментами були сапа, або саперна лопата, тому на створення навіть невеликого окопу йшла маса часу. Тому російські винахідці вирішили механізувати цей процес. Прототип сучасних машин для копання траншей. Це був агрегат на паровій тязі та рейках.

Дамо визначення траншеєкопач - це апарат, який копає траншеї. Це можуть різні механізми, які класифікуються за видами і призначенням. Одні копають великі глибокі рови, інші дрібні та широкі, у одних механізм може створювати прямокутні профілі, інші у вигляді трапецій.

Види і характеристики траншеєкопачів

Групу компаній «Енерпроф» має у своєму розпорядженні широким спектром промислового обладнання.

Щоб копати траншеї виробники з різних країн пропонують різноманітні варіанти агрегатів. Найпростіші та доступні - портативні. Вони, найчастіше представляють собою апарати привід, що працює на бензині або дизелі, і ланцюгову частину, яка безпосередньо копає землю. Ручне управління робить техніку маневреною і зручною. Використовується вона, в основному, для персональних робіт або в напівпрофесійних цілях. Глибина копання такого апарату до 1,2 метрів, ширина близько 10 см. Залежить від виробника та моделі.

Середні - це часто не окремі механізми, а агрегати, що кріпляться на інші види спецтехніки. Їх вже можна використовувати в промисловому будівництві, хоча нерідко їх застосовують компанії, що зводять приватні будинки. Такі машини мають певне маркування. ЕТ - екскаватор траншейний. Далі літера позначає привід ланцюгової «Ц» або роторний «Р». Наступні цифри показують максимальну можливість копання, наприклад, 202.

Є ще один клас траншеєкопачів - важкі. Це машини, здатні за годину викопати рів тривалістю 350 м. Основною сферою застосування є військове призначення. Але в цивільному будівництві такі швидкохідні машини теж використовуються. Наприклад, при підготовці трубопроводів магістрального значення.

Проводять траншеєкопачі в різних країнах. СРСР був лідером у цій області. Сьогодні складно визначити якусь одну державу. Різні заводи виготовляють різні моделі та типи цієї техніки, яка застосовується в будь-яких напрямках діяльності. Від копання ровів під паркан, до великих промислових трубопроводів і підприємств. Ознайомитися з траншеєкопачами ви зможете на сайті https://enerprof-building.com.ua/product-category/tesmec/transheekopateli-i-kamnedrobilki/transheekopatel/