Кожен, хто зіткнувся з потребою відвідати на власному авто, зареєстрованому у нас, іншу країну, повинен чітко усвідомити, що без діючого страхового полісу «Зелена карта» перетнути кордон буде просто неможливо. Пояснюється це тим, що більшість країн Європи є учасниками страхової системи «Green card». Тобто Зелена карта – це свого роду обов’язкова міжнародна Автоцивілка, яку повинен мати кожен водій, адже вона захищає його від непередбачуваних ситуацій на дорозі. У всіх країнах вона має однакову форму, а її умови відрізняються в залежності від законодавства тієї чи іншої країни.

Які реальні плюси від «Зеленої карти» за кордоном?

Якщо у рамках візиту в іншу країну ви все ж потрапили у ДТП і, більш того, стали її винуватцем, то страховий поліс «Green card» компенсує збитки постраждалій стороні замість вас. Тобто, страховка збереже дуже кругленьку суму з вашого гаманця. Що стосується максимального розміру цієї страхової суми, то назвати його точно, звісно ж, не можна, адже він встановлюється в залежності від законодавства країни, в якій трапилося дорожньо-транспортна пригода.

Як повинен діяти власник полісу по факту настання страхового випадку в іншій країні

Якщо в поїздці все ж не обійшлося без ексцесів, і страховий випадок мав місце бути, застрахованій особі потрібно:

  • одразу ж зателефонувати чи іншим способом звернутися до відповідних органів країни, в якій вона знаходиться, щоб повідомити про ДТП;
  • чітко дотримуватися своїх, передбачених ПДР, обов'язків водія;
  • робити все можливе, щоб зберегти здоров'я і життя постраждалої людини, а також мінімізувати всі можливі збитки автомобілю;
  • скласти Європротокол по встановленій формі, описуючи всі подробиці ДТП;
  • отримати від поліції країни, де трапилося ДТП, довідку з детальними обставинами ДТП;
  • надати потерпілій стороні копію свого поліса «Green card»;
  • не пізніше, ніж через 15 днів після повернення в Україну звернутися в свою страхову компанію, в якій ви оформили поліс і повідомити про те, що з вами стався страховий випадок. Якщо ви з об’єктивних причин не можете з’явитися, обов’язково треба повідомити про це.

Вартість страхування: від чого залежить?

Ви зможете самостійно обрати термін, на який можна оформити міжнародне обов’язкове страхування, відштовхуючись від того, скільки часу вам потрібно буде провести за кордоном. Зазвичай Зелена карта» доступна на термін від 15 днів до 12 місяців. Звісно ж, ціна її буде залежати від того, на який період вона буде оформлена. Також вартість міжнародної ОСАЦВ буде залежати від типу транспортного засобу людини, а також від того, в яку країну вона збирається.

«Зелена карта» – обов'язковий і дуже корисний поліс, завдяки якому водій буде почувати себе впевнено на дорогах мало знайомої йому країни.