Освіта - один із ключових напрямків державної політики. На законодавчому рівні держава забезпечує право людини на культурний розвиток та освіту. Закон України “Про освіту” гарантує право кожного громадянина на інтелектуальний, фаховий ріст та розвиток. Стратегія розвитку української освіти та перспективи різних секторів освітньої галузі на найближчі роки визначені Державної національною програмою “Освіта”.
Державна політика щодо освіти передбачає в першій чверті ХХІ ст. створити найкращі умови для особистісного саморозвитку та професійної реалізації громадян, виховувати покоління цілеспрямованих, свідомих особистостей, котрі здатні ефективно навчатися та працювати протягом життя. Концептуальні ідеї щодо мети держполітики викладені у Національній доктрині розвитку освіти. Однією із ключових цілей курсу є створення рівних та сучасних умов для отримання якісної освіти кожним громадянином, підвищення рівня освіти, реформування системи освіти та поліпшення ефективності надання освітніх послуг на всіх рівнях.
Для оцінки рівня і якості знань розроблені Державні стандарти освіти. Згідно Закону України “Про освіту”, а саме ст.15 частини першої, рівень та зміст фахової підготовки студентів встановлені саме державними стандартами.
Загальноосвітні заклади, професійно-технічні навчальні заклади та ВУЗи І-ІІ рівнів акредитації незалежно від форма власності та підпорядкування також діють згідно з Державними стандартами освіти. Детально про державні вимоги, які висувають до навчальних закладів різних рівнів та типів, Ви можете дізнатися у рефераті на порталі Всесовіта за посиланням https://vseosvita.ua/library/referat-53748.html.
Також у матеріалі викладені умови, які висуваються ВУЗам для акредитації, порядок проведення ліцензування з метою визначення здатності учбового закладу надавати якісний рівень профільної освіти, володіння матеріально-технічною базою та кадрового забезпечення.
У рефераті чітко виділені види діяльності з надання освітніх послуг, котрі підлягають ліцензуванню у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти.
Порядок ліцензування встановлюється окремо для кожного типу закладу і регулюється Міністерством освіти і науки України.
З законами та державними нормами, стандартами, котрі визначають пріоритетні курси освіти, як ресурсу для покращення якості життя громадян, Ви можете ознайомитись в опублікованому на нашому порталі матеріалі. Реферат складено з використанням актуальних даних з офіційних джерел.