Формування навичок здорового способу життя доцільно формувати вже у молодшому віці, знайомлячи вихованців з елементарними гігієнічними навичками. Їх фізична форма багато в чому залежить від рухливості у цьому віці. А вихователь ДНЗ створює усі необхідні для цього умови. Конспект власного заняття з фізичної культури для вихованців 2 молодшої групи до бібліотеки освітньої платформи «Vseosvita» завантажила вихователь Луценко Ірина Олександрівна.

Мета заняття передбачає вдосконалити навички метання малого м’яча, розвивати координацію рухів вихованців та їх рівновагу, виховуючи взаємодопомогу та працьовитість.

Підготовча частина включає шикування дітей в колону по одному, повідомлення завдань на заняття та виконання тренувальних вправ: біг та ходьба в різному темпі, на носках та з піднятими вгору руками. Вправи дозуються відповідно до нормативів та віку дітей. Вправи виконуються з елементами казки «Троє поросят».

Біг закінчується відновленням дихання та шикуванням у велике коло. Махи дітей руками імітують косіння трави, а повороти тулуба – розкидання поросятами скошеної трави. Діти виконують нахили, збираючи гілки для хатинки, та радіють новому будиночку, підстрибуючи на носочках.

Рухлива гра «Троє поросят» в основній частині передбачає метання «шишок» через «річку», яка позначається мотузкою, стрибки з місця на відстань 25-30 см та гру з обручами, які позначають будинки поросят. Діти гуляють, доки лунає музика та тікають до будиночків, коли з’являється вовк.

Заключна частина заняття включає шикування вихованців, підведення підсумків та вихід у групову кімнату. Вчитель відзначає найактивніших та найспритніших «поросят».

Конспект заняття може бути звантажений на ПК та доповнений для проведення аналогічних занять у дошкільних закладах. Подібні матеріали розміщені у розділі «Дошкілля» методичної бібліотеки «Всеосвіти».

Крім методичних розробок уроків та занять, на сайті освітньої платформи ви знайдете сценарії свят, зразки ведення шкільної документації, макети обкладинок зошитів, вчительські та учнівські портфоліо тощо.

Сайт освітнього порталу також містить розділи «Вебінари» та «Курси», де педагоги України можуть вдосконалювати навички навчально-виховної роботи з дітьми та покращувати комп’ютерну грамотність. Спеціалісти курсів допомагають вчителю відповідати сучасним вимогам та створювати власний блог. Ви також дізнаєтесь про різноманітні Google сервіси, які можна використовувати у повсякденній роботі, та інтернет-ресурси для опитування та тестування.

Освітні вебінари від порталу піднімають найактуальніші проблеми освітньої галузі, серед яких, соціальна інклюзія в НУШ, система оцінювання в НУШ та вплив очікування вчителя на успішність учнів.