Одна з головних причин, чому школяр відчуває труднощі з навчанням, - йому нецікаво, а уроки сприймаються, як тяжка повинність і не приносять ніякої радості. У той же час здатність вчитися в задоволення - це гарантія успішного навчання та самореалізації дитини в будь-якій сфері діяльності. Якщо малюка зацікавити в навчанні, в придбанні знань, в розширенні свого кругозору, в майбутньому він з таким же інтересом буде братися за незнайомі види занять і легко знайде своє покликання.

Як навчити школяра вчитися із задоволенням? Плюси і мінуси традиційної школи

У цьому світі розвивається все, крім старих методів навчання в українській школі. Принципи взаємодії вчителя з учнями, педагогічні прийоми, навіть програма та розклад занять, які використовуються сьогодні, - це класична радянська школа. Головний недолік такого способу навчання - негнучкість. Діти отримують багато теоретичних знань, яким не знаходять застосування в житті. Велика частина цих знань виявляється непотрібним баластом, а ось дисципліни, актуальні в сучасному світі, до цих пір відсутні в програмі.

Про яке тут задоволення може йти мова, якщо учневі доводиться покірно сидіти за партою протягом декількох годин і слухати педагога. Щоб навчити школяра вчитися в задоволення, необхідно докорінно переглянути систему навчання. Головна вимога до сучасної школи - орієнтація на дитячі потреби, інтереси. Корисно переглянути і інші принципи. наприклад:

Принцип взаємодії між педагогом і учнями. Пасивне слухання - неефективний спосіб засвоєння інформації для учнів початкової школи. Активні за природою діти повинні мати можливість брати участь у вивченні предмета, досліджувати, помилятися і знаходити правильні відповіді на питання. А завдання вчителя - зацікавити, направити, допомогти у важкій ситуації.

Принцип оцінювання. Страх отримати низьку оцінку виникає не тільки у школярів, чиї батьки вимогливі і суворі. Найбільше учня молодшої школи турбує думка однолітків. Оціночна система породжує суперництво, а у слабких учнів формує стійку невпевненість в собі. Щоб вчитися із задоволенням, школяреві потрібно сконцентруватися на своїх особистих досягненнях, а не на оцінках своїх або дітей з кращою успішністю.

Чергування видів діяльності, творчий підхід до організації уроку. Учневі молодшої школи навчання дається найважче, незважаючи на нескладну навчальну програму. Найбільша проблема малюків - нездатність довго концентрувати увагу на одній справі. Тому спокійно висидіти урок для них - справжнє катування. Цей факт повинен враховуватися вчителем при підготовці до уроку. До речі, перемикання уваги - це відпочинок для розуму, і психологи рекомендують його всім школярам.

Ефективні способи навчити малюка вчитися в задоволення. Роль розвиваючих курсів для дітей у вихованні нового покоління

Курси розвитку такі, як проводяться в Школі ментальної арифметики Соробан®, стають все більш популярними в Україні. Батьки використовують їх в якості альтернативного навчання в дошкільному розвитку дитини і паралельно заняттям у звичайній школі. Чому позашкільне навчання приносить більше користі?

Відрізняється підхід. На першому місці- інтереси дітей, тому заняття проводяться в ігровій формі, враховуються особливості розвитку кожного учня, створюються максимально комфортні умови навчання для дітей.

Важливе місце відводиться соціалізації школяра. Викладач стає для учнів не тільки наставником, а й другом, допомагає їм будувати правильні стосунки між собою, вчить працювати в команді, поважати чужі успіхи.

Відрізняється мета. Показник ефективності на розвиваючих заняттях - не оцінки на папері, а реальні результати. Завдяки «розвивалкам», батькам вдається мотивувати школярів на навчання.

Завдання школи усного рахунку Соробан® в навчанні дітей 5-11 років:

  • максимально розкрити потенціал дитячого інтелекту;
  • навчити використовувати свої розумові ресурси;
  • перетворити уроки ментальної арифметики в дитяче свято;
  • показати, що можна вчитися в задоволення, якщо знаєш, як і навіщо отримувати знання і вмієш це робити добре.