Ця фраза викликає страх і трепет у людей, які почули її. На думку відразу приходить образ хлопця, родом з 90-х, такого собі бандита в шкіряній куртці і з пістолетом. І звичайно, в такому розкладі обов'язково когось закочують в бетон. Але варто відійти від цього стереотипу, адже сьогодні навіть найзапекліші бандити взяли дещо інший вигляд і вже ховаються за випрасуваними брюками і краватками.

Але варто розібратися в цьому питанні дещо детальніше і тоді можна буде провести аналогії з сучасною економікою. Сьогодні стає ясно, що як таке рейдерство може бути декількох видів, в тому числі і на законних підставах. Якщо один вид - це захоплення чужого майна, то другий, тобто законний - це поглинання або злиття компаній.

Рейдерство в Україні - це вилучення матеріального блага на цілком законних підставах і є воно результатом системних недоліків функціонування державних інституцій або проблем з законом.

У зв'язку з тим, що є деякі проблеми з законодавством, крім того низька правова усвідомленість в доповнена корупцією, рейдерські захоплення не є рідкісними. Щоб забезпечити собі безпеку, уникнути втрати майна, буде потрібна кваліфікована юридична допомога. Саме професійний юрист буде посередником у взаєминах з органами влади і тим самим державою.

Запобігання рейдерського захоплення

Перш ніж здійснити захоплення, попередньо рейдери проводять детальне дослідження всіх сфер діяльності, які безпосередньо чи опосередковано пов'язані з підприємством. Збирається будь-яка інформація для узаконення процедури рейдерського захоплення. Крім того, важливим для рейдерів є аналіз, який вкаже на те, чи здатний контрагент відбити атаку. В даному випадку мова йде про надійний тил у вигляді добре підкованого юриста. А якщо компанія співпрацює з цілим об'єднанням юристів і адвокатів, то підступитися у рейдерів не вийде.

Звичайно, трапляються випадки, коли підприємець не піклується про свій тил, тоді бізнес стає практично відкритим для бажаючих захопити його. Це призводить до утрати всіх фінансових активів, репутаціях бізнесу та його партнерів.

Адвокати і юристи з високим рівнем кваліфікації здатні на відновлення прав, якщо майно підприємця було захоплено незаконно. А їх способи прикриття тилів наочно демонструють фахівці sls-group.com.ua. Власне, такі майстри своєї справи спеціалізуються:

  • на аналізі можливих ризиків, які можуть підстерігати компанію;
  • на основі аналізу висувають кілька варіантів щодо запобігання рейдерського захоплення, а також, в разі втрати майна, вибудовують алгоритм його повернення;
  • крім того, складають перелік необхідних заходів, які допоможуть відновити права і захистити свої інтереси.

Незважаючи на те, що звернутися за допомогою до фахівців можна в будь-який момент, краще про це турбуватися заздалегідь. Профілактика в будь-якому випадку вийде набагато дешевше і зажадає менше зусиль і нервів, ніж рішення вже виниклої проблеми.