У вік стрімкого розвитку інформаційних технологій надзвичайно важливо сформувати та розвивати інформаційно - комунікаційну компетентність учнів з метою реалізації їх творчого потенціалу та соціалізації у суспільстві. Шкільна освіта реалізує ці завдання на уроках інформатики, а позакласна та позашкільна освіта покликані вдосконалювати такі вміння та навички через участь у різноманітних творчих проектах.

Освітнім порталом «Всеосвіта» ініційовано проведення дистанційних олімпіад, які допоможуть учням, вчителям та батькам визначити рівень такої компетенції та працювати над його підвищенням. Інтелектуальне змагання охоплює учнів 2-11 класів та передбачає виконання 15 тестових завдань з предмета в онлайн- або оффлайн-режимі.

Попередня реєстрація на сайті порталу вчителя або батьків відкриває можливість участі у випробуванні для учнів середніх загальноосвітніх шкіл. За детальною інструкцією, що надійде на електронну адресу користувача, слід зареєструвати учасників та сплатити за кожного з них організаційний збір. Сума збору становить 20 гривень та сплачується в один із наступних способів:

  • за допомогою банківської карти;
  • використовуючи платіжну систему LiqPay;
  • за допомогою сервісу MasterPass;
  • на виплат (10 платежів, зі щомісячною комісією 2,9%);
  • на розрахунковий рахунок;
  • готівковий розрахунок в терміналах ПриватБанку;
  • через мобільний додаток Приват24.

На сторінці олімпіади вводиться інформація про учнів та спеціальний код учасника, який надходить після здійснення оплати.

Учень може виконувати завдання як в класі інформатики перед комп’ютером, так і в режимі оффлайн. Для відповіді на запитання дистанційної олімпіади регламентом передбачено 40 хвилин. Тривалість проведення випробування в класі відповідальний вчитель визначає самостійно.

Одразу після внесення відповідей у систему на екран виводиться результат учня та доступ для звантаження його нагородних документів. Дизайн грамот для учасників та переможців було розроблено спеціально для кожного сезону альтернативних олімпіад. А інформація про успіхи продубльована англійською за міжнародним зразком. Для батьків, які підтримують дитину у її прагненні до вдосконалення, нагороди теж передбачені.

Крім результату в балах, на екрані відображається кількість неправильних відповідей, якщо вони були допущені учнем. До кожної помилки надається детальне роз’яснення, що допоможе уникнути її у наступних випробуваннях.

Організатори ретельно підбирають матеріал олімпіадних завдань відповідно до типових програм Міністерства освіти та науки України для середньої школи. Крім того, тестові завдання перевіряються методистами порталу та незалежними експертами для виконання умови прозорості, неупередженого ставлення та рівних умов для всіх учасників.