Компьютерная томографияКомп'ютерна томографія - це радіологічне дослідження, що дозволяє отримувати зображення досліджуваних структур. Комп'ютерна томографія, яка використовує рентгенівські промені, дозволяє отримати чіткі і докладні зображення органів та кісток. Метою комп'ютерної томографії, яка представлена на сайті https://www.canon-medical.com.ua/ua/products/tomografiya/, є оцінка структур органів і виявлення можливих порушень в організмі. Завдяки методу комп'ютерної томографії можна проводити дослідження будь-якої частини тіла. Широко використовується абревіатура відповідної комп'ютерної томографії - КТ. Комп'ютерна томографія широко використовується в медицині, та виконується за замовленням лікаря. Оцінка фото необхідна для лікаря рентгенолога.

Перший томограф був побудований в 1968 році, кілька років тому був введений у медицину, після чого в останні роки ці апарати були покращені. В даний час бажано, щоб дослідження були виконані на 12 камерах, що дозволяє скоротити час дослідження і отримати більш детальну картину досліджуваних тканин.

Під час комп'ютерної томографії пацієнт поміщається на спеціальному рухомому столі що переміщається всередину камери. Всередині на спеціальній рамі навколо тіла пацієнта рухається лампа, яка виробляє рентгенівське випромінювання. Це випромінювання, проходячи через різні тканини тіла пацієнта, послаблюється. Ступінь ослаблення випромінювання залежить від типу тканини. Завдяки цьому явищу можна урізноманітнити між собою різні тканини в тілі пацієнта. Зображення виходять в поперечній площині, але також можливо проведення відповідної реконструкції, докладніше ви можете дізнатися https://www.canon-medical.com.ua/ua/products/tomografiya/.

До показань виконання комп'ютерної томографії належать такі:

  • Підозра на тимчасову кровотечу,
  • Клінічна підозра на абсцес головного мозку,
  • Травма голови та хребетного каналу.

Комп'ютерна томографія голови проводиться, між іншим, коли виникає підозра пухлини півкуль головного мозку, а також після травм спинного мозку; при захворюваннях кісток черепа, придаткових пазух, порожнини носа, глотки і гортані; при судинних змінах в мозку; при вроджених вадах центральної нервової системи; при захворюваннях гіпофізу і очниці; при дегенеративних змінах хребта і атеросклеротичної грижі яєчок; при неврологічних розладах.

Комп'ютерна томографія грудної клітки проводиться у разі зміни плеври і стінки грудної клітини, захворюваннях легень, серця, перикарда і великих судин, а також при раках легенів і бронхів.

У деяких людей виникає алергічна реакція на контрастну речовину. Якщо з'явиться набряк шкіри, почервоніння, нудота, висип, запаморочення, блювання або слабкість, зверніться до лікаря. Дослідження з допомогою томографа проводиться у осіб різного віку.