У більшості людей, в різні періоди життя, можуть виникати ті чи інші прояви неблагополуччя в області заднього проходу. І практично всі, не будучи сильно підкованими в проктології, вирішують що у них загострення геморою. Подальші дії, як правило передбачувані - звернення в аптеку, щоб підібрати найбільш ефективні засоби при геморої, або звернутися за порадою до близьких людей або знайомим, які мають досвід в боротьбі з цим захворюванням. Всі охоче діляться своїм досвідом у застосуванні різних препаратів і засобів народної медицини, не розуміючи яку вони на себе беруть відповідальність. Лише деякі звертаються до проктолога.

Безумовно, що прояви захворювання можуть бути різними: від невеликого дискомфорту в задньому проході і невеликих виділень крові, до сильних болів і кровотечі з прямої кишки. В цьому випадку, дуже важливим є своєчасність лікувальних заходів. Без первинної діагностики і обстеження неможливо підібрати адекватну терапію. Тим більше, що необхідно розуміти, що не тільки геморой може викликати болі і кровотечі з прямої кишки. І перш за все пацієнтам необхідно розуміти, що при лікуванні геморою, особливо в період загострення, рання адекватна терапія може істотно поліпшити результати лікування і уникнути операції, і ускладнень.

Гострий геморой (можна також назвати загостренням хронічного геморою) лікують виключно консервативно, тобто в основному використовують лікарські препарати. Радикальні методи лікування в це фазі протипоказані. Операція виконується в разі ускладнень - нагноєння (гострий парапроктит), кровотеча при некрозі гемороїдальних вузлів. Перш ніж поговорити про лікування, хочу звернути увагу пацієнтів - категорично виключити теплові процедури (гарячі ванни, зігріваючі компреси і т.д.), на тлі гострого запалення це може привести до серйозних ускладнень. Крім того, якщо обіцяють в одну процедуру і одне відвідування чудодійним способом вилікувати геморой, то це неправда - запалення швидше, ніж за 5 - 7 днів не знімається. І ніяких чудодійних засобів і препаратів не існує. І чим раніше звернетеся в клініку, тим швидше підберуть адекватну терапію.

Лікування геморою необхідно починати з нормалізації функції шлунково - кишкового тракту. Більшість пацієнтів страждають порушенням функції товстої кишки. Порушення стулу - закрепи або діарея, часто є причиною загострення. На тлі загострення, складно буває розібратися в причинах цих порушень, тому в основному терапія носить симптоматичний характер.