Врятувала десятки життів: історія бойової медикині "Квітки", - ФОТО

Історія медикині "Квітки", яка рятує під кулями.

Українські бойові медики щодня працюють на межі ризику, рятуючи поранених прямо під ворожим вогнем. Одна з них сержантка з позивним "Квітка", яка разом із побратимами евакуює бійців навіть із найнебезпечніших ділянок фронту. Історію бойової медикині розповіли в 41 омбр.

Евакуація під обстрілами

"Квітка"

Черговий виклик для медиків розпочався з тривожного повідомлення: евакуаційна машина потрапила у ворожу засідку. Як розповідає фельдшер медичного пункту механізованого батальйону 41 окремої бригади з позивним "Квітка", санітарний транспорт був розстріляний дорогою до позицій.

Дійсно, вороги розстріляли санітарну машину на шляху до позицій. Водій і медик отримали важкі вогнепальні поранення. Ми надали побратимам усю необхідну допомогу. Звісно, самі ризикували життям, адже не знали, де зараз може бути ворог. На щастя, поранених вдалося успішно евакуювати до медичного пункту, - пригадує "Квітка".

Унаслідок атаки водій та медик отримали важкі поранення. Попри ризик повторного удару, бойові медики вирушили на допомогу, надали необхідну допомогу та змогли евакуювати поранених до медичного пункту.

За словами жінки, подібні ситуації на фронті — не поодинокі. Найчастіше доводиться працювати з пораненнями від дронів та мінно-вибуховими травмами.

Чесно кажучи, я та мої хлопці вже втратили лік, скільком нашим допомогли. Найприємніше, коли вони мені телефонують або при зустрічі вітаються і кажуть: це ж Ви колись врятували мене! От тоді я відчуваю душею і серцем важливість служби, розумію, що я зараз на своєму місці, - зазначає медикиня.

Шлях у військову медицину

"Квітка"

До повномасштабної війни "Квітка" понад 20 років працювала у сфері сімейної медицини. Вона родом із Кіровоградської області та має фах медичної сестри.

Після початку вторгнення жінка неодноразово намагалася добровільно вступити до війська. Лише у березні 2023 року, під час формування 41 окремої механізованої бригади, її прийняли до лав ЗСУ.

Після підготовки, зокрема навчань за кордоном, "Квітка" стала бойовим медиком. Разом із підрозділом вона пройшла бої на сході України, брала участь у різних операціях та обороні прикордоння.

Водночас її робота — це не лише про фізичну допомогу. Часто військові звертаються до неї, аби просто поговорити та отримати підтримку, адже психологічний стан на фронті не менш важливий.

Заклик до медиків

"Квітка"

“Квітка” планує продовжувати службу до перемоги та відзначає важливість своєї справи. Вона підкреслює, що нині у війську є велика потреба у фахових медиках.

Медикиня закликає лікарів, фельдшерів та медсестер долучатися до підрозділів, адже кожен із них може врятувати не одне життя українських захисників.

"Квітка"

Нагадаємо,  історію миколаївця Юрія Михайлова, який загинув, захищаючи Україну.