Піна без шкоди: підозри на екологічну катастрофу в Миколаєві не підтвердились, - ФОТО

Повідомлення про можливе забруднення в районі *8 Причалу в Миколаєві не підтвердилося.

Проведені аналізи води та додаткові огляди не виявили перевищення шкідливих речовин чи небезпечних витоків. Виявлена коричнева піна в акваторії виявилася природним сезонним явищем, повідомили в Держекоінспекції.

17 липня екологічна та правоохоронна спільнота відреагувала на повідомлення про можливий витік рідини з неприємним запахом у районі *8 Причалу в Миколаєві. Заяви надходили як від Спеціалізованої екологічної прокуратури, так і від місцевих жителів. Державні інспектори оперативно виїхали на місце, де провели візуальний огляд та взяли проби поверхневих вод для лабораторного аналізу.

Результати аналізів не виявили жодних ознак забруднення — перевищення вмісту шкідливих речовин не зафіксовано. Наступного дня, 18 липня, повторна перевірка акваторії, цього разу за участі комунальних служб та поліції, також не виявила жодних екологічних загроз.

Окрему увагу звернули на коричневу піну, що спостерігалася в акваторії. За словами фахівців, це — типове природне явище для цього періоду року, яке не становить небезпеки для довкілля. Екоінспекція запевняє: ситуація перебуває під контролем, а будь-які нові повідомлення про можливі загрози ретельно перевірятимуться.

Фото - ДЕІ

Нагадаємо, фахівці зафіксували значне погіршення якості води у річках та озерах України. Зокрема, понад 20% проб, відібраних у першій декаді липня, не відповідають санітарним нормам. За даними Центру контролю та профілактики хвороб, з 4 по 10 липня 2025 року з річок і водойм у межах офіційних пляжів відібрали 112 проб води на мікробіологічні показники. У 23 з них (20,5%) виявлено перевищення рівня лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП), що є індикатором фекального забруднення.