Через пошкодження росіянами централізованого водогону миколаївці вже понад рік змушені шукати альтернативні джерела питної води. Одним із найкращих варіантів є мережа безкоштовних пунктів видачі води ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", які працюють у різних районах міста.
На базі об’єктів підприємства функціонує майже 80 таких точок, де кожен може набрати безпечну очищену воду. Чим вона краща за воду із платних пунктів розливу - про це розповіли у ОКП "МОТЕ".
Кожна станція забезпечена системою зворотного осмосу.
Вода на точках видачі ОКП "МОТЕ" проходить очищення через зворотний осмос безпосередньо на місці — на кожному пункті видачі. Очищена вода потрапляє в накопичувальний бак і вже з нього одразу видається людям. Робота точок видачі завжди на контролі у фахівців, які згідно розробленого регламенту обслуговують станції та проводять роботи по заміні фільтруючих матеріалів.
Мінімальний ризик забруднення.
Процес транспортування води в платних пунктах розливу включає в себе кілька стадій переливання води з однієї ємності в іншу. Зі збільшенням маніпуляцій по перевезенню виникає й більше додаткових факторів ризику для забруднення води. У той час, як на точках видачі ОКП "МОТЕ" є лише одна ємність, яка регулярно промивається та дезінфікується. Також вода в накопичувальній ємності автоматично знезаражується через ультрафіолетову систему у нічний час, коли відбір води не відбувається, що додатково зменшує ймовірність потрапляння та розвитку бактерій.
Регулярний лабораторний контроль якості.
Якість води на точках видачі ОКП "МОТЕ" регулярно перевіряє Миколаївська Регіональна Лабораторія Держпродспоживслужби. Фахівці лабораторії відбирають проби води безпосередньо з роздавачів на кожній з точок видачі і проводять аналізи рідини на фізико-хімічні, бактеріологічні та органолептичні показники. Результати досліджень є загальнодоступними і кожен миколаївець може з ними ознайомитися: https://voda.mkrada.gov.ua/#/uk При перевірці води на розлив проби здебільшого відбираються лише на першому етапі виробництва, що не може гарантувати збереження її якості під час транспортування до точки продажу.
Економія та доступність.
Вода на точках видачі є повністю безкоштовною для населення. До того ж станції розміщенні у різних районах міста, що дає можливість набрати воду поряд з домом.
Нагадаємо, за лютий миколаївці набрали понад 8 млн літрів води.