Спільна спідня білизна і перевдягання раз на тиждень. Результати моніторингу ліціею на Миколаївщині, - ФОТО

Окрім Миколаївського обласного будинку дитини правозахисники перевірили ще декілька закладів в області. Зокрема, Антонівський мистецький ліцей.

Там також виявлено численні порушення. Про це правозахисниця Інна Мирошниченко написала у своєму Instagram. Вона зазначає, що у закладі чисто, є вбиральні для маломобільних груп, є укриття та й ситуація краща. Проте одяг у дітей,спільний, хоча там вистачає речей, які надходять в якості гуманітарної допомоги. Мова йде про спідню білизну та шкарпетки.

Вона також зазначає, що під час візиту побачила хворих діток, яких просто ізолювали в окремій кімнаті та не випускали звідти тиждень. Дітям дозволили взяти лише одну іграшку. Змінюють одяг дітям раз в п'ять днів.

— Це надто жорстоко. Вони ж хворіють, а не відбувають покарання. Чому 1 і мʼяка іграшка? Чому самі? Нікого поруч. Нікого, хто обійме і скаже «все буде добре». Хто заварить чай. Прочитає казку... Самі в окремій будівлі, наче вʼязні. їх тут не лікують!!! Просто ізолюють. Бо школа не має права лікувати, у них немає ліцензії, — написала вона.

Крім того, саме сюди евакуювали  Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, серед яких малюки, яких вилучили від батьків. 26 дітей під час тривог до укриття потрапити не можуть, і вимушені сидіти у актовій залі ліцею. 

Жінка сподівається на миттєву реакцію влади та покращення ситуації.

Нагадаємо, 3 березня уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у дитячих закладах Миколаївської області виявили серйозні порушення прав дітей. Моніторингова група Офісу омбудсмана разом із представниками громадських організацій зафіксувала факти відсутності доступу до медичної допомоги та освіти, використання протермінованих рецептурних ліків, а також випадки дискримінації дітей та порушення їхнього права на виховання в сімейному оточенні.

Зокрема в Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги дітей малюків фактично прив’язували ременями, фіксували у стільцях для годування та дитячих візочках, аби спростити догляд за ними. Моніторингова група зафіксувала випадок застосування таких методів навіть щодо шестимісячного немовляти, чиї руки після фіксації були набряклими та мали сліди від перев’язування.

Також порушення виявили й в інших закладах під час перевірки. Йдеться про Лисогірську спеціальну школу, у якій перебувають евакуйовані діти з Широколанівської спеціальної школи, Антонівський мистецький ліцей, де перебувають евакуйовані діти з Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації та Вознесенську спеціальну школу Миколаївської обласної ради.