У Миколаєві планують відновити гімназію №48, яка у 2022 році постраждала внаслідок ракетного удару російських військ.
Нещодавно презентували архітектурний концепт відновлення навчального закладу. Редакція сайту 0512.ua вирішила розповісти читачам якою може стати школа після реконструкції.
Директор Департаменту архітектури та містобудування Миколаєва Євген Поляков розповів, що робота розпочалася із підписання меморандуму Миколаївської міської ради та Фонду США «Світанок». Цей меморандум надав можливість залучити до роботи архітектурно-проєктну групу Анни Кирій, яка розробила попередній концепт як саме виглядає ліцей №48.
- Вони це робили разом з працівниками муніципалітету, зі мною, як головним архітектором, з управління освіти, з директором школи, з управлінням капітального будівництва. Тобто ми всі обговорювати технічні наші вимоги до цієї школи, параметри, до процесу навчання дітей, яка ця школа буде – молодша, середня, доросла. Маємо результат – бачення міської ради, викладачів, управління освіти, як ця школа буде розвиватися,- пояснив Поляков.
За словами директорки ліцею №48 Оксани Казаковцевої, наразі заклад надає освітні послуги для 690 учнів. Зважаючи на плани та великий мікрорайон, говорить директорка, потужність 1 326 учнів є більш ніж доцільною.
- Наша гімназія будується не на один десяток років і я впевнена, що вона буде осередком освіти, культури та виховання майбутніх поколінь жителів всього Корабельного району,- підкреслива Казаковцева.
Оксана Казаковцева зазначає, що було прийнято рішення створити освітньо-технологічний заклад з екологічним напрямком навчання та енергозаощадними технологіями:
- По-перше, не будемо забувати, що наша країна більш аграрна. По-друге, не зважаючи на всю ситуацію, яку принесла нам війна і дивлячись на те, що відбувається у Миколаєві та на півдні країни, екологія найболючіша проблема. Тому виховання екологічноосвітчених дітей, які будуть зі сформованими екологічними компетентностями, в яких буде сформована споживча культура – це є найголовніша проблема, яку ми вирішуватимемо на базі нашого закладу,- пояснила директорка.
Щодо самої будівлі гімназії. Внаслідок російської атаки зруйнована частина об’єкту навчального закладу – двохповерховий корпус їдальні. Згідно з висновками технічного обстеження, головний корпус школи придатний до експлуатації після ремонту, а частина їдальні, яка була зруйнована, підлягає демонтажу.
Архітекторка Анна Кирій, яка разом зі своєю проєктною групою розробила попередній концепт відновлення гімназії розповідає, що територія закладу ділиться на наступні ділянки – будівлі гімназії та теплиці, прогулянкова зона (парк), спортивна зона (великий футбольний стадіон), природничо-дослідницька зона та зона відпочинку учнів молодшої школи.
- Територія закладу також включає географічний майданчик з флюгерем, метеорологічною будкою, водоміром і сніговою рейкою. Ділянка для вирощування різних видів рослин – квітково-декоративних, овочевих та польових культур. Також у нас є три відкриті класи-альтанки з сонячними панелями для проведення ворк-шопів, майстер-класів, різних тренінгів на відкритому повітрі,- говорить Кирій.