"Вітамінка" з Миколаєва: історія бойової медикині, яка рятує життя на фронті

Історія бойової медикині "Вітамінки" з Миколаєва.

Коли сержант 41 окремої механізованої бригади з позивним "Вітамінка" ще працювала у військовому госпіталі в Миколаєві, колеги жартома називали її фартовою - адже на її зміні ніколи не було важких поранених. Історію медикині з Миколаєва розповіли у відділенні зв'язків 41 омбр.

Шлях від госпіталю до фронту

Сержант 41 окремої механізованої бригади з позивним "Вітамінка"

Медицину жінка опановувала фактично самотужки. Ще в юності закінчила курси медсестер, працювала у педіатрії, травматології, хірургії та на "екстренці". Згодом - у військовому госпіталі рідного Миколаєва.

"Вітамінка" пригадує, тоді вони мали справу здебільшого з побутовими травмами або захворюваннями. Але після початку повномасштабного вторгнення довелося допомагати й пораненим захисникам.

У березні 2023 року я мобілізувалась до 41 окремої механізованої бригади, - розповідає “Вітамінка”. – Саме на службі я вже стала професійним медиком. Пройшла відповідні навчання та підготовку, отримала сертифікат.

Бої та випробування

Разом із побратимами вона пройшла важкі бої у Часовому Ярі, Торецьку, Нью-Йорку, брала участь у Курській операції та захищала прикордоння Сумщини.

На Сумщині та Курщині було найважче. Пам’ятаю, як ворожі ракети та безпілотники на моїх очах розривали небо. А ще пригадую, як раз хлопцям прилетіло. В душі та серці я очікувала найгіршого, коли отримала повідомлення. Слава Богу, що пацани тоді наче у сорочці родилися. Лише контузії та легкі подряпини після такого обстрілу. Я надала усю необхідну допомогу, і мої козаки знову стали до бою! Дуже переживаю за кожного з хлопців, — пригадує медикиня.

Вона називає свою бригаду справжньою бойовою родиною: "Бійці для мене — брати, а я для них наче єдина сестра з казки".

Служба заради пам’яті

Чоловік "Вітамінки" теж воював, був кілька разів поранений, а після демобілізації помер на лікуванні після невдалої операції. 

Жінка каже, що служитиме до Перемоги і за себе і на його пам'ять та честь. Запевняє, що їй ніколи не буде соромно перед собою та своєю родиною. І радить тим хлопцям та чоловікам, які ще досі вагаються стати на захист України, зробити це якомога швидше.

Нагадаємо, у Миколаєві до Дня пам'яті захисників презентували виставку "Нескорені серця".