Туризм на Миколаївщині: ТОП водних перлин області, - ФОТО

Миколаївщина - не лише степи та порти. Тут приховані унікальні водні локації, які вражають своєю красою та історією. Від штучних озер з прозорою водою до порогів, що нагадують гірські річки - область має чим здивувати навіть досвідченого мандрівника.

У часи, коли морський відпочинок на півдні України обмежений через війну, мешканці Миколаївщини шукають альтернативні варіанти для релаксу. На щастя, область багата на унікальні водойми, які не поступаються за красою та атмосферою морським курортам. Редакція 0512 зібрала в один матеріал найцікавіші водні локації, які варто відвідати цього літа.

Озеро Мальта: підводний світ і легенди

Озеро Мальта

Озеро Мальта, також відоме як Олександрівський гранітний кар'єр, розташоване поблизу Вознесенська. Це штучна водойма, що утворилася на місці колишнього гранітного кар'єру.

Глибина озера місцями досягає 60 метрів, а прозорість води дозволяє бачити на глибину до 25 метрів. Ці умови роблять озеро привабливим для дайверів, які проводять тут тренувальні занурення та досліджують підводний світ, зокрема залишки техніки та "підводні дороги", що залишилися після видобутку граніту.

Озеро Мальта

Навколо озера з часом виросли дерева та кущі, створюючи природний ландшафт, який приваблює туристів. Місцеві жителі заселили озеро рибою, і тепер тут можна зустріти окунів, бичків та карасів, що робить озеро популярним місцем для риболовлі.

Озеро Мальта

Назва "Мальта" має кілька версій походження. Одна з них пов'язана з красою місцевості, яка нагадує гірську річку Мальта в Австрії. Інша - з легендою про одеського грабіжника Мішку Япончика, який нібито топив своїх конкурентів у цьому озері, відповідаючи на запитання про їхнє місцезнаходження: "Він поїхав на Мальту".

Озеро Мальта

Сьогодні озеро Мальта стало популярним місцем для туристів. Організовуються одноденні тури з виїздом із Миколаєва, які включають трансфер, пікнік, катання на SUP-бордах та фотографування мальовничих краєвидів. Це чудова альтернатива морському відпочинку, особливо в умовах війни, коли багато традиційних курортів недоступні.

Мигія: українська Швейцарія серед степів

Мигія

Мигія – невеличке село, яке кожного року приваблює тисячі туристів з усієї країни. Нині це місце є одним із найпопулярніших та безпечних для відпочинку на Миколаївщині. Село Мигія має багату віковічну історію. Територія навколо села була заселена з давніх-давен. Сучасна назва села походить від назви порожистої ділянки Бугу - Мигії.

Нині Мигія славиться на всю Україну своєю унікальною природою - річкою з порогами та стародавніми скелями. У Первомайському районі можна відпочити в Мигії, як активно, так й просто провести час у тиші та спокої.

Мигія

У 2023 році за даними ОВА, Мигія стала одним із найбільш відвідуваних за час війни туристичних місць у Миколаївській області. В Мигії є безліч готелів та кемпінгів на будь-який смак та кишеню.

Основним місцем, який приваблює тисячі туристів з всієї України є Національний природний парк “Бузький Гард”. НПП “Бузький гард” створений у 2009 році. Площа парку становить 6,1 тисячі гектарів. Флора парку нараховує близько тисячі видів рослин, серед них – 42 рослини, які занесені до рідкісних видів, які охороняє не тільки українське, але й міжнародне право. До речі, парк відноситься до одного із семи чудес України.

Мигія

Окрім природного парку, у Мигії також розташоване Радонове озеро. Раніше, на місці, де зараз знаходиться озеро, був розташований гранітний кар'єр, але з часом підземні води заповнили порожнечу та утворили озеро глибиною 40 метрів. Через високу місткість газу (радон - ред.) озеро має незвичайний колір. Купатись тут можна, але фахівці рекомендують менш як 10 хвилин.

Мигія

Для любителів активного відпочинку, у Мигії доступні каякінг, рафтинг, катання на квадроциклах. Також на Радоновому озері можна взяти напрокат катамаран або ж SUP-борд.

Озеро Баласне: тиша, ліс і підземні джерела

Озеро Баласне

За 12 кілометрів від відомого озера Мальта, у селі Бузьке Вознесенського району на місці піщаного кар'єру утворилось тихе, чисте та затишне озеро. Історія цієї водойми нагадує виникнення Радонового озера в Мігії. Місцеві жителі розповідають, що озеро Баласне - це верхівка величезного басейну підземних вод. До речі, цими підземними водами живиться система водопостачання Вознесенська, а саме озеро служить, ніби, індикатором рівня та підпору підземних вод. Оскільки в посушливу пору року рівень в озері значно падає, у водойму примусово закачують воду з Південного Бугу, щоб система водопостачання Вознесенська працювала безперебійно - звідси й назва "Баласне".

Озеро Баласне

Озеро площею 32 гектари, розділене вузьким півостровом на дві частини. Це додає до загальної картини нотки казковості. З одного боку над озером високі обривисті береги, над якими височить прекрасний хвойний ліс, з іншого боку - затишні місця для відпочинку та рибалки.

Озеро Баласне

Озеро оточують хвойні та листяні ліси, що нехарактерно для степового регіону. Також є оглядові майданчики з піщаних урвищ.

Озеро Баласне

Вода в озері кришталево чиста. Всього за сто метрів від Баласного тече річка Південний Буг. В озері живе риба (щуки, коропи, окуні), яку запустили місцеві жителі.

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією”