Світлана Коваль на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну працювала радіоведучою. Також вона мала захоплення - фотографію, яке незабаром перетворилось на основний вид її діяльності.
Попри обстріли, Світлана вирішила залишитись з чоловіком у Миколаєві. Фотографиня фіксувала різні моменти з прифронтового життя міста, а також долучилась до допомоги ЗСУ, організувавши збори на потреби кількох бригад. Волонтерка розповіла редакції 0512 про те, як війна змінила її життя.
Фіксування життя прифронтового Миколаєва
На початку повномасштабного вторгнення, Світлана постійно знімала наслідки російських атак: як відбувалась евакуація, як люди набирали води, коли ворог перебив централізоване водопостачання та інші моменти прифронтового життя міста. Світлана згадує, що також знімала й весілля волонтерів та військових.
Світлана ділиться своїми фото через соцмережі. Для багатьох миколаївців, які на той час виїхали з міста, світлини фотографині дуже відгукувались, адже давали глянути як живе Миколаїв. Одного разу, Світлана пішла зняти прильот, який стався неподалік місця, де вона тоді жила.
За три роки понад 3 мільйони донатів на потреби двох бригад - про волонтерську діяльність
Перебуваючи у Миколаєві під обстрілами, Світлана та її чоловік купували хліб, цигарки та цукор - невеличкі такі торбинки для військових. На початку квітня 2022 року, до Світлани звернулась подруга, чоловік якої служив у лавах 79 бригади про те, що збирає допомогу для цілого підрозділу, який після важких боїв опинився без базових речей на сході країни. Жінка разом із чоловіком активно включились, передавши від миколаївських волонтерів необхідне. Відтоді Світлана веде збір для двох бригад.
Також з 2023 року Світлана веде збір й для бригади НГУ “Кара-Даг”. За словами жінки, нині основними запитами від нацгвардійців є покриття ремонту авто, адже колеса на фронті відіграють суттєву роль. Як зазначила миколаївська волонтерка, загальний обсяг допомоги обом бригадам склав понад 3 мільйони гривень, понад 2,5 млн грн було зібрано для десантників та 500 тис грн - для бійців “Кара-Дагу”.
Крім того, до зборів Світлани неодноразово доєднувалось КП “Миколаївелектротранс”, продаючи календарі та лімітовану серію пінів із зображенням трамваїв та тролейбусів за донати. Також за кошти самих бійців були зроблені піни у вигляді лиса з крилами - символом підрозділу, який також були розпродані за донати.
“Моє натхнення - це родина, котики та робота”
Нині Світлана продовжує працювати, виховувати доньку Софію, працювати та збирати донати на потреби війська. Волонтерка говорить, що її натхненням слугує родина, котики та робота.
Фото - особистий архів Світлани.
Якщо ви бажаєте підтримати збори Світлани, то нижче додаємо реквізити.