Відновлення питної води: показали етап будівництва водогону, - ФОТО

Відновлення водопостачання Миколаєва: перебіг одного з ключових проєктів інфраструктурної відбудови області.

У пʼятницю, 11 квітня, місце проведення робіт із відновлення та модернізації системи водопостачання відвідали голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин та начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. Про це повідомляє миколаївська ОВА.

Нагадаємо, у вересні 2024 року Президент України доручив уряду розробити й реалізувати проєкт будівництва нового магістрального водогону для Миколаєва. Відповідно до цього рішення, Кабінет Міністрів затвердив відповідну програму.

Із початку 2025 року активно тривають роботи з повного відновлення та модернізації водопровідної інфраструктури міста за підтримки державних і міжнародних партнерів. Реалізацію проєкту координує Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури.

Сергій Сухомлин підкреслив важливість цього проєкту для агентства та запевнив у рішучості вкластися в заплановані терміни:

«Маємо чіткий графік будівництва й упевнені, що виконаємо його. Цей водогін — не лише для Миколаєва. Він забезпечить водою і фермерські господарства Новоодеської громади», — зазначив він.

Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, у свою чергу, акцентував увагу на впровадженні енергоефективних рішень:

«Наша мета — зменшити витрати на електроенергію. Наприклад, передбачене встановлення сонячних електростанцій на ключових об’єктах, що дозволить знизити вартість води для миколаївців», — зазначив Кім.

Також планується оптимізація вартості реалізації проєкту за рахунок технічних рішень, при цьому якість води залишатиметься незмінно високою.

Основний обсяг будівельних робіт планується завершити до кінця літа 2025 року. Після цього розпочнеться етап налагодження та запуску системи.

Станом на квітень 2025 року виконано:

  • зняття рослинного шару — 100%
  • земляні траншеї — 85%
  • облаштування піщаної основи під труби — 50%
  • укладання труб — 40%
  • засипка — 25%
  • монтаж камер і колодязів — 55%
  • перехід під дорогами методом горизонтального направленого буріння (ГНБ) — 10%

Проєкт має стратегічне значення для регіону.

Нагадаємо, у квітні 2022 року внаслідок обстрілів з боку російської федерації було зруйновано основний водогін, що призвело до повного припинення централізованого постачання питної води в Миколаїв. Тимчасово місто забезпечували водою з альтернативних джерел.

Новини компаній
13:00, Вчора