"Бомбосховище нового покоління": на Миколаївщині відкрили надсучасне укриття для учнів, - ФОТО

В одному з освітніх закладів у Вознесенському районі відкрили сучасне укриття.

Воно має медичний пункт, санвузли з урахуванням дітей з особливими потребами, потужну вентиляцію та розраховано близько на 300-400 людей. Наявність бомбосховища дозволило навчатись учням в очній формі, розповіла 0512 заступниця директора ліцею з навчально-виховної роботи Інна Іванівна. 

Заступниця голови громади Інна Леонідівна розповіла, що загалом у громаді навчається близько 2000 учнів й сучасне укриття облаштовано у найбільшому закладі. За її словами ремонт в укритті тривав два місяці й роботи був завершений в жовтні 2024 року. 

"У закладі навчаються не тільки діти з центру громади, але й сусідніх сіл. Тут автобусами підвозять учнів до навчального закладу. Навчання відбувається у дві зміни в очній формі",

- сказала представниця громади. 

Заступниця директора ліцею з навчально-виховної роботи Інна Іванівна 862 учнів. Загальна площа відремонтованого укриття становить – 568 кв.м. Профінансувала відновлення та облаштування укриття Фундація Олени Зеленської.

"До минулого року це було найпростіше укриття. Тобто це підвал, який ми розчистили та своїми зусиллями трохи привели до ладу. Щоб вийти на очну форму, ми чекали 2 роки з початку війни. Укриття надсучасне та відповідає всім вимогам. У нас в закладі є 10 інклюзивних та один спеціальний клас",

- сказала Інна Іванівна.

"Бомбосховище нового покоління": на Миколаївщині відкрили надсучасне укриття для учнів

Під час ремонтних робіт в укритті було відновлено інженерні мережі, здійснено капітальний ремонт підлоги та відновлено покриття стелі та стін. Облаштовано системи вентиляції, протипожежної сигналізації та здійснено підключення до мережі інтернет. Також в бомбосховищі облаштовано другий безбар’єрний вхід для людей з особливими потребами та санвузли в т.ч. для маломобільних осіб. Крім того, зроблено зручне зонування, оснащення необхідною технікою, меблями тощо.

В укриттях також проводяться для учнів ліцею різноманітні тренінги та воркшопи. У тому числі й на актуальні теми з мінної безпеки. Представниця міжнародної організації з гуманітарного розмінування "HALO Trust" Гайне розповіла, що команда приїздить з Києва та по 10 днів поспіль проводить лекції. 

"Ми розповідаємо про небезпечні предмети. Для кожної вікової категорії у нас є свої лекції. Наприклад для учнів 1-4 класів ми розповідаємо в більш ігровій формі. Для дітей з 5 по 11 клас ми демонструємо різні міни, розповідаємо як вони можуть маскуватись, яку загрозу вони становлять та найголовніше як правильно діяти у випадку виявлення ВНП",

- зазначила колишня демінерка. 

На Миколаївщині за інформацією обласного департаменту освіти та науки, з початку війни відремонтовано 468 укриттів, у тому числі 16 в поточному році. У планах ОВА до 2027 року облаштувати ще 140 бомбосховищ в освітніх закладах. 

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Нагадаємо,  Миколаїв також продовжує облаштовувати укриття у школах та дитячих садочках.Наразі готові 64 захисні споруди, у 18 тривають ремонтні роботи. Окрім цього, у 8 школах і дитячих садках відремонтували такі об’єкти, там лише чекають на встановлення систем очистки води.