Скандал у дитячому реабілітаційному центрі: Миколаївська ОВА створила комісію для перевірки

В обласному управлінні охорони здоров'я відреагували на результати звіту моніторингової групи уповноваженого ВР з прав людини щодо перевірки дитячих спецзакладів на Миколаївщині.

Наразі ОВА створила комісію, яка детально вивчить ситуацію та проведе ретельний аналіз наданих у звіті фактів, зокрема й оцінять відповідність дій персоналу в Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, повідомляють в управлінні.

В управлінні охорони здоров’я запевнили, що тримають ситуацію на контролі та "забезпечать інформування громадськості про підсумки перевірки". Щодо інформації, яка потрапила яка була оприлюднена днями омбудсменом з прав людини Дмитро Лубінцем, то зазначається, що у реабілітаційному центрі допомогу отримали 124 дитини, з них 7 дітей перебувають на повному державному забезпеченні.  

Щодо фіксації дітей, яких прив'язували, то методи, які застосувались під час годування були "виключно з медичних причин для забезпечення їхньої безпеки" та задля "запобігання потраплянню їжі в дихальні шляхи".

"Є чіткі рекомендації фахівців 4 рівня щодо саме таких медичних маніпуляцій з цими дітьми, яких і було дотримано. Такі методи використовуються у випадках, коли інші способи годування є небезпечними або неможливими, з урахуванням стану здоров’я дітей та їхніх особливих потреб",

- сказано у повідомленні.

Крім того, в управлінні повідомили, що бюджет закладу становить не 23 млн грн, а 6,2 млн грн. Кошти були отримані у вигляді субвенції. Також в ОВА додали, що закладу допомагає й місцевий бюджет, зокрема з оплатою комунальних платежів.

Нагадаємо, 3 березня уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у дитячих закладах Миколаївської області виявили серйозні порушення прав дітей. Моніторингова група Офісу омбудсмана разом із представниками громадських організацій зафіксувала факти відсутності доступу до медичної допомоги та освіти, використання протермінованих рецептурних ліків, а також випадки дискримінації дітей та порушення їхнього права на виховання в сімейному оточенні.

Зокрема в Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги дітей малюків фактично прив’язували ременями, фіксували у стільцях для годування та дитячих візочках, аби спростити догляд за ними. Моніторингова група зафіксувала випадок застосування таких методів навіть щодо шестимісячного немовляти, чиї руки після фіксації були набряклими та мали сліди від перев’язування.

Також порушення виявили й в інших закладах під час перевірки. Йдеться про Лисогірську спеціальну школу, у якій перебувають евакуйовані діти з Широколанівської спеціальної школи, Антонівський мистецький ліцей, де перебувають евакуйовані діти з Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації та Вознесенську спеціальну школу Миколаївської обласної ради.