24 лютого. Як розпочався цей день в Україні три роки тому, - ВІДЕО, ФОТО

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну. О 5-й ранку президент рф володимир путін оголосив про так звану «спеціальну військову операцію», після якої російські війська атакували територію України з півночі, сходу та півдня.

  • Російські війська перетнули кордон України з території росії, білорусі та тимчасово окупованого Криму.
  • Відбулися масовані ракетні удари по військових аеродромах, командних пунктах, складах та стратегічних об’єктах у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі та інших містах.
  • Ворог захопив Чорнобильську АЕС та розпочав штурм Гостомеля, намагаючись взяти аеропорт для подальшого десантування військ.
  • Введено воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні.

О шостій ранку до українців звернувся Президент Володимир Зеленський з заявою про те, що росія напала на Україну, а також, що в країні оголошено воєнний стан. Він попросив зберігати спокій та, по можливості, залишаться вдома:

“Ми працюємо. Армія працює. Працює весь сектор оборони України. На зв’язку з вами буду постійно я”,

- додав Президент. 

  • Російські військові атакували місто з боку окупованого Криму. Перші удари прийшли на аеродром «Кульбакіно» та військові частини.
  • Миколаїв став із перших південних міст, яке вступило в активну боротьбу проти ворога, що намагалася прорватися одним до Одеси. У свої чергу голова Миколаївської ОДА Віталій Кім та мер Олександр Сєнкевич одразу почали інформувати містян та жителів області про ситуацію, яка відбувалась саме у Миколаєві та області.

Вже зрання на виїзд з міста утворились затори, а черги в маркети, магазини та банкомати без перебільшення могли сягати і до сотні людей. Жителі покидали місто. В той день ніхто не знав, як діяти і що буде для їхнього життя краще: залишитись чи спробувати виїхати. 

Ближче до вечора у місті почали розводити мости, вимкнули вуличне освітлення та ввели першу комендантську годину. 

День для миколаївців, як і для всієї України, завершився повідомленням президента про оголошення мобілізації. Ніч у місті була напрочуд тихою. Це одна з тих тихих ночей, які були у Миколаєві з 24 лютого. У перший день повномасштабного вторгнення загрози окупації Миколаєва ще не було, проте наступні дні стали визначальними для нашого міста. Попри масовані атаки, місто не здалося і залишилося під контролем України.

Цей день став початком героїчної оборони Миколаєва, яка тривала місяцями. Завдяки мужності ЗСУ та місцевих мешканців ворог не зміг просунутися далі і зазнав великих втрат.