21 листопада в Україні відзначається День десантно-штурмових військ. Цього ж дня була запроваджена й нова назва цих військ, яка точно відповідає цілям і функціям в умовах сучасної війни.
Редакція 0512 вирішила пригадати історію становлення легендарної частини миколаївських десантників.
" Свій бойовий прапор бригада отримала у вересні 1981 року"Частина формувалась у період з вересня по листопад 1979 року. Основою формування бригади стали офіцери, прапорщики, сержанти та солдати різних з‘єднань та частин повітряно – десантних військ. Свій бойовий прапор бригада отримала у вересні 1981 року.
В 1999 році, згідно директиви Генерального Штабу Збройних Сил України від 40-а окрема аеромобільна бригада була перейменована у 79-й окремий аеромобільний полк. Десантники полку брали участь у ряді миротворчих операцій в країнах колишньої Югославії (Сербія, Косово, Македонія, Чорногорія), а також у Сьєрра-Леоне, Іраку, Ліберії.
У 2007 році полк експериментально з’єднали з полком армійської авіації в єдину 79 аеромобільну бригаду з безпосереднім підпорядкуванням Командуванню Сухопутних військ ЗС України.
У червні 2009 року, в найменування частини введене почесне звання “Миколаївська”. Днем створення частини вважається 12 грудня 2012 року.
АТО/ООСУ березні 2014 року миколаївські десантники брали участь у захисту кордонів біля Криму. Частина 1-го батальйону бригади була піднята за тривогою 2 березня 2014 року. Підрозділ був направлений в Херсонську область, на перешийок до Криму, під Чаплинку.
Існував план перекинути ці підрозділи на територію самого Криму і закріпитися там у кількох населених пунктах на півночі. Розвідка показала, що в Армянську головну трасу вже контролювали російські війська. План скасували, підрозділ залишився на перешийку. У 20-х числах березня формувався вже 2-й батальйон з-поміж мобілізованих.
Влітку того ж року бійці звільняли ряд міст на Донбасі, далі були запеклі бої на Савур-могилі, Зеленопіллі, Маріуполі, Дебальцеве.
Наприкінці вересня 2014 року ротна тактична група 1 батальйону 79 ОДШБр стала на оборону Донецького аеропорту. Коли воїни зайшли на територію аеропорту, то навіть не могли уявити, наскільки інтенсивні та жорсткі бої там велися. Проте оборона Донецького аеропорту була важливою у військовому значенні. Йшлося не лише про захист терміналів чи додаткових технічних приміщень.