Прокуратура у судовому порядку вимагає повернути державі землі лісового фонду вартістю понад 61 мільйон гривень.
Так, прокуратура звернулась до суду, аби визнати незаконним і скасувати наказ, скасувати права власності та державної реєстрації земельної ділянки.
Прокуратура встановила, що Держгеокадастр при формуванні ділянки сільськогосподарського призначення, з порушенням порядку, без згоди держави в особі Кабінету Міністрів України, незаконно включив до її складу землі лісового фонду, які перебували у постійному користуванні державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» (на цей час ДСГП «Ліси України»).
Площа земель державного лісового фонду, що увійшла до сформованої земельної ділянки, складає 14,7 га.
Внаслідок цих незаконних дій, цінні землі лісового фонду вибули з постійного користування спеціалізованого держпідприємства та сформовані як землі сільськогосподарського призначення.
"Питання збереження та відтворення лісів, як природних комплексів, є актуальним як для Миколаївської області, так і для держави в цілому, тому органами прокуратури постійно вживаються заходи до їх повернення у державну власність", - пишуть у прокуратурі.
Наразі судом відкрито провадження у справі, її розгляд триває.
Нагадаємо, що це вже не перший випадок, коли прокуратура вимагає повернути землі лісового фонду. Раніше ми писали, що на Миколаївщині прокуратура вимагає повернути державі землі лісового фонду вартістю понад 180 мільйонів