У Миколаєві представили концептуальні пропозиції реконструкцій скверу «Вітрильний», який розташований на *8 Причалі.
Концепцію реконструкції та благоустрою скверу презентували три групи студентів Миколаївського будівельного коледжу. Зауважимо, що концепцію розроблювали НЕ за кошти міського бюджету.
Хтось пропонує встановити фонтан у вигляді корабля, хтось мобільні кав’ярні, а хтось оглядове колесо.
Редакція сайту 0512.ua вирішила розповісти детальніше про кожну представлену пропозицію.
Юні архітектори звернули увагу, що наразі у сквері немає зручного під’їзду для аварійного транспорту, відсутні централізовані системи освітлення та організація каналізаційного стоку, існує проблеми з місцями для сміття, поганий стан флори та таке інше.
Кожен зі студентів запропонував вирішення цих проблем та представив бачення реконструкції скверу.
Так, перша група студентів, яка надихнулася датським зонуванням території парку «Оперний театр» у місті Копенгаген, пропонує створити пішохідне сполучення у контексті проєкту «Траса здоров’я» від Яхт-клубу до Парку Перемоги.
-Ця «Траса здоров'я» об'єднує береги Південного Бугу та Інгулу і дозволяє пішохідним маршрутом дістатися з однієї сторони міста до іншої.
Також у планах першої групи створити комфортні умови для дітей.
Тому пропонується дитячий майданчик з сюжетом, де діятиме окрема зона для маленьких дітей і окрема для більш дорослих.
Крім того, пропонують встановити спортивний майданчик, при чому ця зона повинна бути зручною як для дорослих, так і для маломобільного населення та дітей.
Наступний крок - організація велоспорту. Пропонується створити велопарковку, де з’явиться змога орендувати велосипед чи залишити на деякий час свій.
Далі - зона відпочинку. Тут пропонують організувати зручні місця, де відвідувачі зможуть милуватися гарними пейзажами. Також пропонують встановити напівкамерну сцену, де проводитимуть стенд-апи, концерти чи поетичні вечори.
Не забули студенти і про фотозони. Вони вважають, що доцільним буде встановити різні садово-паркові скульптури, організувати декоративне підсвічування та прикрасити символікою, яка відповідатиме назві скверу «Вітрильний». Зазначається, що фотозони будуть створенні лише з матеріалів, які підлягають переробці.
Також, перша група звертає свою увагу на інклюзивність у кожній із зон, тому пропонує організувати фунікулер вздовж сходів, розташованих на схилі.
А через проблеми з водою у Миколаєві, організувати місце для забору води:
-Ми хочемо скористатися підводними джерелами, які знаходяться на території цього скверу і організувати місця для забору води. Ми пропонуємо відділити ливневу воду від джерел і організувати резервуари для використання ливневої води, яка у майбутньому буде зрошувати зелену паркову зону.
Аби сквер мав високу екологічність, пропонують створити окремі місця для сміттєзабору та встановити санвузли.
Друга група студентів пропонує розділити сквер на декілька зон, де розташують ігрові зони, дитячий майданчик, зону відпочинку, зелені зони, смітники, фотозони, споруду облаштовану під укриття та фонтан.
При вході у сквер «Вітрильний» пропонуєтьсявстановити план скверу, який буде продубльований шрифтом Брайля, а також фонтанчик з питною водою.
У зоні відпочинку розташують мобільну кав'ярню та мобільну сцену, де талановиті миколаївці зможуть реалізовувати себе. Також у зоні відпочинку розташовані сітки, щоб можна було лягти відпочити, а на набережній - зелені насадження.
Центром уваги скверу буде фонтан у вигляді корабля з мачтою, звідки буде текти вода формуючи вітрила.
В ігровій зоні пропонують розташувати столики з навісами для шах чи інших настільних ігор. А поруч для діток «Морський бій».
-Проєктуючи дитячу зону ми врахували той факт, що у нашому місті дуже палке сонце. Тому обов'язково треба встановити навіс. На нього ми пропонуємо прикріпити гойдалки. У дитячій зоні також знаходиться пісочниця, дах якої трансформується у лавочки.
Поряд з дитячою зоною розташована споруда, яку пропонують облаштувати під укриття та медпункт.
Зелена зона ділиться на дві частини - зона активного відпочинку та зона пасивного.
У зоні активного відпочинку відвідувачі можуть зайнятися йогою або іншим спортом, наприклад, бадмінтоном.
У зоні пасивного відпочинку розташоване джерело питної води та є достатньо вільного місця, де можна відпочити, наприклад, з пледом.
На локації фотозони планують встановити штурвал, роблячи відсилку на назву скверу, а також три флагштоки з прапорами України, Миколаєва та Данії.
Зазначається, що концепт створювався таким чином, щоб усі люди почували себе комфортно. Тому цим проєктом передбачені малі архітектурні форми для маломобільної групи населення у кожній зоні парку.
Якщо у перших двох груп родзинкою проєктів були «Траса здоров'я» та фонтан у вигляді корабля, то концепція, представлена третьою групою, передбачає встановлення атракціону.
Вони також поділили сквер на декілька зон: фізкультурно-оздоровча зона, майданчик для дітей старшого та молодшого віку, зона пасивного відпочинку та культурного відпочинку, фотозона і атракціон.