Миколаївські рятувальники ще раз закликали містян відповідально ставитись до використання генераторів, буржуйок та газових балонів, - ФОТО

На Миколаївщині збільшилась кількість пожеж в будинках та квартирах. Так, у 2022 році зафіксовано 794 пожежі, а за аналогічний період в 2021 році сталось 732 пожежі. 

Як розповіли ГУ ДСНС України в Миколаївській області, - передає 0512, кількість пожеж збільшилась і через те, що населення почало користуватись альтернативними способами опалення: буржуйки, генератори чи газові плити. 

 Начальник управління запобігання НС Сергій Жебрак привів сумну статистику, адже 36 відсотків від усієї кількості пожеж - це саме пожежі у житловому секторі:

  •  Порушення правил пожежної безпеки при встановленні та використанні печей призвели - 76 пожеж на Миколаївщині,
  • порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації теплогенеруючих агрегатів, побутових газових приладів — 14 пожеж. 
  •  порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок — 240 пожеж;
  • необережне поводження з вогнем та необережність під час куріння — 226 пожеж;
  • пожежі, пов’язані з бойовими діями — 194.

Через відключення світла, жителі міста та області почали купляти електрогенератори. Але треба знати особливості використання цього приладу. Найперше - слід прочитати інструкцію та купити вогнегасник. Крім того є і ряд заборон до використання: 

  • категорично  розміщувати в житлових будинках та приміщеннях, що з ними сполучені;
  • генератор не можна використовувати під дощем, снігом та в умовах високої вологості;
  • забороняється торкатися генератор вологими руками.
  • не можна використовувати генератор поблизу легкозаймистих газів, рідин або пилу. 

А щоб приготувати попоїсти під час відключення електроенергії жителі використовують пальники та  портативнігазові плити. І знову! Спочатку треба уважно прочитати інструкцію, де детально описані правила користування. Головне  — не допустити витоку газу з балона, перевіряти цілісність балона мильним розчином, тримати балон подалі від опалювальних приладів, прямих сонячних променів.   

Популярністю користуються і буржуйки. Їх необхідно встановлювати на вогнетривку основу, а легкозаймисті предмети та матеріали повинні бути на відстані не менше одного метру від плити й труби для відводу продуктів горіння. Також забороняється сушити на буржуйці дрова, одяг тощо.

Завідуюча відділенням токсикології Лікарні швидкої медичної допомоги Катерина Пісоченко повідомила, що кількість отруєнь вихлопними газами від генераторів зростає саме в опалювальний сезон. Так, через вихлопні гази до організму потрапляє оксид вуглецю і швидко потрапляє до кровоносної системи, де сполучається з гемоглобіном. Вона зазначила, що в листопаді вже був випадок госпіталізації  людей після роботи з дизель генератором.

Симптомами чадним отруєння газом є:  слабкість, запаморочення, головний біль, сповільнюються реакції, червоніє обличчя внаслідок кисневого голодання. Через певний час у постраждалого виникне нудота, блювота, м’язова слабкість, судоми.

У таких випадках треба терміново винести постраждалого на свіже повітря, звільнити одяг для полегшення дихання та викликати «швидку допомогу».

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.