Дев’ятий рік поспіль Південь України радо зустрічає гостей на Міжнародному фестивалі молодіжних театральних колективів, а це доводить, що глядачу не байдуже театральне мистецтво, що він чекає на нові цікаві ідеї та вистави. Театральний фестиваль – це можливість спілкування, обміну досвідом, можливість показати сучасні досягнення вітчизняних колективів та побачити нові форми роботи колективів з інших країн, це залучення молоді та дітей до перегляду театральних вистав як великих класиків драматургії, так і сучасних авторів, це самореалізація кожного учасника, шанс на прояв свого таланту, тим більше, що театральне життя на Миколаївщині і, в першу чергу, в м. Миколаєві - важлива складова історії культури Північного Причорномор`я. Слід зазначити, що історія виникнення театру на Миколаївщині бере свій початок ще з часів античності.

 Активізація творчого життя театральних колективів Південного регіону України, пропаганда театрального мистецтва серед населення, продовження традиції щорічного проведення фестивалю “Південні маски” як відкритого Міжнародного фестивалю молодіжних театральних колективів; залучення молоді та дітей до перегляду театральних вистав як великих класиків драматургії, так і сучасних авторів, пошук нових форм театру.

Відродження та підтримка розвитку молодіжних аматорських театрів Миколаївщини, України та країн СНД; відкриття молодих театральних талантів (акторів, режисерів, драматургів, сценографів, артистів оригінального жанру тощо ); зміцнення культурних та дружніх зв`язків творчої молоді Південного регіону з іншими регіонами України та творчою молоддю країн СНД та Європи; надання можливості кожному театральному колективу максимально проявити свій творчий потенціал; підвищення рівня аматорського театрального мистецтва; залучення молоді до творчого самовираження засобами театру;

налагодження творчих стосунків між аматорськими театрами Південного регіону, України та з театрами різних країн світу.