Стан енергосистеми: наслідки масованої атаки та зростання споживання електроенергії

Сьогодні вночі та вранці ворог здійснив чергову масовану ракетно-дронову атаку на об’єкти енергетичної інфраструктури України.

Наразі енергетики працюють над ліквідацією наслідків обстрілів, а громадян закликають до розумного споживання електроенергії. Про це повідомляє Укренерго.

Наслідки обстрілів та аварійні роботи

Внаслідок ворожих ударів на ранок зафіксовані нові знеструмлення у кількох регіонах країни:

  • у Києві та Київській області;
  • на Донеччині та Дніпропетровщині;
  • у Харківській, Сумській та Черкаській областях.

Усі аварійно-відновлювальні роботи розпочалися одразу, як тільки дозволили безпекові умови. Фахівці роблять усе можливе, щоб оперативно повернути пошкоджене обладнання в роботу та відновити стабільне живлення.

Сьогодні, 2 червня, станом на 09:30, рівень споживання виявився на 8,2% вищим, ніж у цей же час напередодні. Головна причина такого стрибка — хмарна погода та дощі в частині західних і південно-західних областей. Через негоду суттєво знизилася ефективність роботи побутових сонячних електростанцій (СЕС), що змусило власників приватних будинків більше споживати із загальної мережі.

 Як допомогти енергосистемі сьогодні:

Перенесіть прання та прасування: Активне використання енергоємних приладів доцільно перенести на денні години — з 11:00 до 15:00, коли активно працюють промислові сонячні електростанції.

Розвантажте вечір: Наполегливо просимо не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у вечірні години пікових навантажень — з 18:00 до 22:00.

Що на Миколаївщині 

Наразі, у Миколаєві та області графіки відключень не діють. Щоб вчасно дізнаватися про можливі зміни або графіки у вашому регіоні, уважно стежте за офіційними повідомленнями на сайтах та сторінках місцевих обленерго.

Партнерський спецпроєкт
14:37, Вчора