"Це був адреналін та страх одночасно": як системний адміністратор став на оборону Миколаєва, - ФОТО

Сергій до повномасштабного вторгнення рф в Україну працював системним адміністратором у фінансовій компанії.

Весною 2022 року, чоловік відправив свою дружину та сина подалі від обстрілів, а сам долучився до оборони міста. Зокрема миколаївець допомагав протягом кількох місяців облаштовувати блокпости. Нині чоловік працює у службі військового правопорядку. До Дня Добровольця редакція 0512 розповідає історію миколаївця.

Сергій читав всі новини, які розповідали про ймовірність вторгнення росії та не хотів вірити у це. У перший день, коли армія рф атакувала ряд українських міст, утому числі й Миколаїв, чоловіка розбудила його дружина та повідомила про початок війни. Тоді сину Сергія було всього трохи більше року. Подружжя перший місяць не покидало місто та перебрались жити до батьків у приватний сектор. Щодня родина ховалась від обстрілів у підвалі, де також були й малі діти. 

Сергій із побратимом на завданні. Фото - архів героя

Вже 1 березня Сергій зрозумів, що хоче долучитись до захисту країни та почав штурмувати військкомати. Чоловіка через відсутність бойового досвіду не брали. Тоді Сергій пішов у ДОФ, який був волонтерським форпостом міста. Там він познайомився з представниками місцевої компанії, яка допомагала облаштовувати блокпости та укриття для захисників.  

Сергій з родиною. Фото - архів героя

"У військкомати були величезні черги. Я спочатку дружині нічого не розповідав. А потім, коли почали робити блокпости, то поділився. Блокпости облаштовували день й ніч. Це все була фізична праця, потрібно було завантажити та вивантажити бетонні плити, мішки з піском тягати тощо. Тоді всі охочі допомагали, у міста була така єдність",

- згадує Сергій. 

Після того, як російські окупанти влучили у будівлю ОВА, Сергій змусив дружину та сина виїхати за кордон, у Болгарію, тоді як раз міська влада вже організувала евакуацію. Чоловік знав, що родина у безпеці та зосередився на обороні міста. Тоді чоловік числився у обласній варті. Влітку 2022 року, коли потреба у облаштуванні постів вже не була гостра, Сергію запропонували служити у ВСП й він погодився.

Спорядження Сергія. Фото - архів героя

"Коли я облаштовував блокпости, то відчував, що роблю щось важливе, що перебуваю у центрі подій. Це була гордість та адреналін одночасно. Але й бували моменти, коли ризик втратити життя були надто близько. Одного разу з побратимом ми поїхали на межу лінії фронту, поблизу Луча, що на Херсонщині, де за селом вже були рашисти. Так, у нас була зброя, але тоді нас накрили "Градом". У той день адреналін зник. Я повернувся додому цілий та якось мовчав. Тоді я зрозумів, що ми всі смертні й яке життя насправді безцінне",

- говорить Сергій.

Миколаївець зазначив, що настільки звик до щоденних обстрілів, що після деокупації Херсону, коли у місті настав відносний спокій, почував постійний неспокій. 

Сергій із сином. Фото - архів героя

"Уявіть, ти щоденно чуєш ці бахи, а потім настає тиша. Це прям незвично було. Згодом в місто повернулась дружина й син. Коли я знав, що вони у безпеці, то я міг повністю віддатись роботі. Дружина згодом виявила бажання волонтерити, я підтримав її, тому що розумів це відчуття не сидіти та чекати чуда",

- відмітив чоловік. 

Сергій з родиною. Фото - архів героя

На рахунку Сергія вже не одна нагорода за його внесок у боротьбу з окупантом. Нещодавно доброволець отримав відзнаку "За оборону Миколаєва". Нині чоловік зазначає, що вже найбільша мрія - це побачити нашу Перемогу.  

Фото - архів героя матеріалу.