Унікальні суднобудівні архіви Миколаєва стануть доступні онлайн: як проходить оцифрування

У Миколаївському музеї суднобудування та флоту розпочали масштабне оцифрування архівних матеріалів.

Мета проєкту — зберегти у цифровому форматі унікальні пам’ятки XVIII-XX століть, що висвітлюють історію суднобудування, флоту та морської справи на півдні України. Про це розповіли в Агенції стійкості культури.

Цифрове збереження історії

Як повідомила завідувачка музею Тетяна Мітковська, фонди музею містять безцінні письмові пам’ятки, серед яких стародруки, документи, креслення, карти та плани. Вони розповідають про розвиток суднобудування та флоту на півдні України.

Оцифровані матеріали стануть доступними для дослідників і допоможуть комплексно вивчити історію Північного Причорномор’я, судноплавства та гідрографічних досліджень регіону.

Що увійде до цифрового архіву?

  • Архіви миколаївських суднобудівних заводів "Наваль" і Товариства Миколаївських заводів і корабелень.
  • Морські збірники початку XX століття з інформацією про суднобудування та роботу морського відомства.
  • Видання XVIII-XX століть про морську справу та історію флоту.

Підтримка міжнародних партнерів

Проєкт здійснюється за підтримки міжнародних організацій: Cultural Emergency Response, ALIPH Foundation та Нідерландського архіву Nationaal Archief. Завдяки цій ініціативі історичні документи збережуться для майбутніх поколінь та стануть доступними онлайн.

Нагадаємо, у Миколаєві оцифрували понад 1000 архівних фотографій періоду від кінця 19-го до першої половини 20-го століття, які зберігаються в обласному краєзнавчому музеї. На світлинах зображені вулиці, родини та сюжети історичних подій регіону. 

Новини компаній
13:00, Вчора