Спалювання трави в Україні: штрафи до 30 тисяч гривень та кримінальна відповідальність

Весняне паління сухої рослинності та листя залишається розповсюдженою проблемою в Україні.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів нагадує: такі дії шкодять екології та здоров’ю людей, а також караються значними штрафами. Про це повідомляє урядовий портал.

Експерти попереджають: навіть незначне загоряння на подвір’ї може спричинити масштабні пожежі, перекинувшись на трав’яний покрив, ліси чи торфовища. Внаслідок горіння руйнується родючий шар ґрунту, відновлення якого потребує 5-6 років. Під вогнем гинуть дикі тварини, плазуни та земноводні. Також спалювання загрожує здоров’ю людей, оскільки дим містить важкі метали, діоксини, бензопірени та інші канцерогенні сполуки, що викликають серйозні захворювання.

  • За паління сухої трави та листя – від 3 060 до 6 120 грн.
  • На природоохоронних територіях – від 6 120 до 12 240 грн (для посадовців – до 30 600 грн).
  • Якщо внаслідок пожежі загинули люди – ув’язнення від 2 до 5 років.

Нагадаємо, з настанням весни розпочинається період активного прибирання, однак спалювання сухостою та гілля не є допустимим способом утилізації. Це не лише шкодить довкіллю, а й становить загрозу для здоров’я та безпеки людей. Пожежі в природних екосистемах спричиняють знищення флори та фауни, забруднення повітря токсичними речовинами, серед яких діоксини – небезпечні канцерогени.