19-річна дівчина мала здійснити теракт у Миколаєві: СБУ запобігла вибуху в центрі міста, - ФОТО

СБУ та Нацполіція запобігли теракту в Миколаєві. 19-річна дівчина, не підозрюючи, що її використовують як "живу бомбу", мала підірвати вибухівку біля управління поліції.

Теракт мав статися 7 березня. Але завдяки злагодженій роботі правоохоронців трагедії вдалося уникнути. Про це повідомляє пресслужба Управління СБ України в Миколаївській області. 

Як діяла поплічниця окупантів?

Дівчина знайшла підробіток у Telegram, не підозрюючи, що зв’язалася з представниками спецслужб рф. Отримавши завдання, вона вийняла вибуховий пристрій із заздалегідь підготовленої схованки та замаскувала його під звичайний пакет. Виконавицю теракту навіть не попередили, що окупанти планують підірвати вибухівку дистанційно разом із нею.

Затримання та докази:

Дівчину затримали прямо на місці теракту, коли вона прибула на таксі до об’єкта. Під час обшуку у неї вилучили:

  • Вибухівку із запалювальною сумішшю;
  • Два мобільні телефони (один для дистанційної детонації, інший – для зв’язку з кураторами).

Яке покарання загрожує підозрюваній?

Дівчину взяли під варту без права внесення застави. Їй висунули підозру за ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 258 КК України (замах на теракт). За співпрацю з ворогом та спробу здійснення теракту вона може отримати до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше затримали чотирьох ворожих агентів, які готували теракт у Миколаєві.