КП “Пілот”: як у Миколаєві комунальники допомагають ліквідовувати наслідки ворожих атак, - ФОТО

Робітники комунального підприємства “Пілот” одні з перших, хто приїздить ліквідовувати наслідки російських атак по Миколаєву. Саме комунальники допомагають зашивати вікна та перекривати дахи в будинках містян.

Редакція 0512 поспілкувалася з комунальниками та розпитала про їх життя та роботу детальніше. 

“Ми почали розвиватись під час війни”

Директор КП “Пілот” Ігор Головатий розповів, що до війни підприємство трансформувалось, проте розвиток КП почався саме з початку повномасштабного вторгнення.

“Коли почалась війна, то у штаті було всього п'ять людей. У нас немає як такої багаторічної історії. Ми не мали ані техніки, ані своєї будівлі та власної території. Штаб знаходився в Корабельному районі, тому коли ставалися прильоти, то до місць ліквідації прильотів доїздив хто як міг”, - говорить Ігор Головатий. 

Сам Ігор Головатий зазначив, що очолив підприємство вже під час війни, у 2023 році, а до цього займався питанням передачами товарів військового призначення та подвійного використання.

Наразі підприємство займається у Миколаєві, окрім ліквідації наслідків ворожих обстрілів, також ремонтом та встановленням дитячих ігрових майданчиків та обслуговуванням систем очищення води. На балансі КП знаходиться 100 таких систем та більше тисячі дитячих майданчиків.

“На початку вторгнення було досить непросто. Через нестачу людей, техніки, а також будівельних матеріалів. Ці проблеми вдалось вирішити з часом, завдяки підтримці благодійників та донорів. Люди, які пройшли цей період, дійсно молодці, тому що працювали під обстрілами, зашиваючи вікна та перекриваючи дахи. Робили все, що було в наших можливостях”, - підкреслив директор КП “Пілот”. 

“На початку вторгнення нас було всього п’ятеро працівників” 

Віктор Андрієвський раніше працював на картонній фабриці, а до підприємства долучився за місяць до вторгнення рф в Україну. Нині чоловік працює майстром на КП.

“Ми мали займатись здебільшого ремонтом дитячих майданчиків. Місто щодня обстрілювали, було багато пошкоджень, тому трохи змінилася основна діяльність. Інструменти ми брали навіть з дому, кожний приносив хто що мав: пили, молотки й т.д. Зараз з цим немає питання. Ми пропрацювали малим штатом десь 8 місяців. Потім до нас почали приходити працювати й інші”, - каже Віктор .


Віктор пригадує, що багато обстрілів припадало саме на Корабельний та Інгульський райони міста. За словами чоловіка, робота з ліквідації тривала від самого ранку до пізньої ночі.

“Звісно, що важко було звикнути до обстрілів. Але думки покидати місто не було зовсім. Це наша земля, наше місто. Ми потрібні були, тим паче нас й так було обмаль людей. Мої сини стали на захист країни, а я допомагав місту”, - додав комунальник.

Юрій Бугаков прийшов працювати на “Пілот” разом з Віктором. Чоловік також працює газоелектрозварювальником. 

“Спочатку ми допомагали спилювати старі дерева для облаштування блокпостів. Нас було мало, всі пенсійного віку, але виконували важку роботу, бо це було необхідно”, - відмітив працівник КП “Пілот”.

Юрій каже, що під час ліквідації наслідків формується черга та список людей, яким необхідно перекривати вікна або дахи. Як зазначає чоловік, не завжди люди з терпінням ставляться до роботи комунальників. 

“Буває хтось чимось незадоволений, хтось може поза чергою вимагати йому швидше це зробити. Тобто людей можна зрозуміти, адже обстріл - це горе, вони в шоковому стані й т.д. В більшості випадків нам дякували за роботу, це приємно. Люди не завжди керують своїми емоціями, всі різні, ми намагалися з розумінням до цього ставитись”, - додав Юрій.

Євгеній Доній навчався у Миколаєві. Коли почалася війна, то чоловік отримав роботу на КП “Пілот”. За фахом чоловік слюсар-сантехнік. 

“На підприємство прийшов працювати мій товариш. Він мені розповів, що там потрібні ще люди. Спочатку я займався ремонтом дитячих майданчиків, потім ліквідацією на місцях обстрілів, а зараз обслуговуванням систем очищення води. Це ближче до мого фаху”, - каже Євген.

Коли стається черговий обстріл, то залучаються до ліквідації весь основний штат людей незалежно від посади, навіть у вихідний день, кажуть працівники підприємства. 

“Було таке, що я поїхав на вихідні додому, рідних провідати. Але стався обстріл й потрібно було повернутись у Миколаїв. Ми до такого спокійно та з розумінням ставимось. Потрібно швидко відпрацювати та допомогти”, - резюмував Євген.

“У планах маємо розширення штату та продовжувати свою основну діяльність”

Станом на 2025 рік, підприємство має власну територію, необхідну техніку та забезпечено матеріалами на випадки ліквідації прильотів. Варто зазначити, що КП "Пілот", як й інші комунальні підприємства, має відзнаку "За оборону Миколаєва". 

відзнака "За оборону Миколаєва", яку має й КП "Пілот"

Сьогодні на КП “Пілот” працює 91 людина. Ігор Головатий зазначив, що підприємство планує налагодити співпрацю із технічними навчальними закладами, аби долучати й молодь до роботи на КП.

“У нас здебільшого наразі працюють чоловіки. Звісно, що ми хочемо запрошувати та жінок на певні спеціальності, але для цього потрібно створити певні побутові умови, наприклад, окремі душові, роздягальні тощо. Ми над цим працюємо”, - резюмував директор КП “Пілот”. 

Також на балансі КП “Пілот” знаходиться понад 90% дитячих майданчиків у Миколаєві. За 2024 рік підприємством було оновлено частково 132 майданчиків, у 2023 - 87. На 2025 заплановано відремонтувати близько 150 ігрових майданчиків. Департамент архітектури розробив чотири типи дитячих майданчиків, за якими підприємство за пропозицією мера Олександра Сєнкевича планує встановити 40 нових майданчиків у Миколаєві. 

Фото редакція 0512 та КП “Пілот”.