2024 рік, як і минулі, був важким для міста. Обмежений бюджет, обстріли, пошкодження об'єктів.
Попри це місто старалось розвиватись. Редакція 0512 згадала важливі моменти, яким точно варто пишатись містянам.
Перший міжнародний форум
З метою налагодження нових партнерських відносин у Києві пройшов перший в історії Миколаєва "Міжнародний форум".
Понад 160 учасників з дипломатичних представництв іноземних держав, міжнародних фінансових інституцій, агенцій ООН, міжнародних організацій, бізнесу, центральних органів виконавчої влади та інших партнерів Миколаєва.
Панельні дискусії, обмін досвідом, презентація напрацювань, підписання Меморандумів — це все про цю конференцію.
Зазначимо, що в планах проводити подібні форуми щороку. Це гарна можливість розповісти про здобутки міста.
Сайт моніторингу міжнародної допомоги
Миколаїв є першим містом в Україні, яке запровадило та активно веде сайт моніторингу міжнародної допомоги. Там зібрана вся інформація про донорів, про допомогу, яку надали місту. І найголовніше - куди ця допомога йде.
Рік транспорту
Цей рік дійсно можна вважати роком транспорту для Миколаєва. Адже у 2024 році вдалось створити цілих три нових тролейбусіних маршрути, а також подовжити один автобусний маршрут.
Тепер тролейбуси курсують до Корабельного району, до мкр. Кульбакино,а також з Північного до 4-ї лікарні. А 79-й маршрут автобусів продовжено до мкр. Варварівка!
Допомога ЗСУ
Протягом всього року громада Миколаєва допомагала ЗСУ. Не раз мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначав, що це пріоритет для міста. За рік передали різним підрозділам та бригадам понад 2 тисячі дронів, а також автівки, РЕБ та іншу необхідну технічну. Загалом в 2024 році надано допомоги на понад 200 мільйонів гривень.
Створення протезного центру
У серпні до Миколаєва приїхала німецька компанія Horus Prosthetics GmbH, що спеціалізується на виготовленні протезів для нижніх кінцівок.
Їх методика унікальна: спеціалісти за допомогою штучного інтелекту виготовляють протез, який ідеально підходить під анатомічні параметри пацієнта. Весь процес займає від 90 до 120 хвилин.
Тоді вони абсолютно безкоштовно встановили протези девятьом пацієнтам.
Німецька компанія планує створити у Миколаєві свій центр протезування. Наразі ведуться організаційні роботи, аби створити на базі лікарні такий центр.
Перша в Україні електронна книга пам'яті
Миколаїв є першим містом, де встановили та ведуть електронну книгу пам'яті загиблих захисників у російсько-українській війні з 2014 року. У ній містяться відомості про наших захисників з Миколаєва, які віддали життя за свободу України. Зазначається, що подібні книги планують встановити в кожному районі міста.
Миколаївців просять надсилати наявну інформацію про полеглих миколаївських Захисників та Захисниць України на електронну пошту: u.veteran@mkrada.gov.ua або звертатися за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20 каб. № 531. Бажаний формат надання інформації:
- прізвище, ім’я, по-батькові; військове звання, посада;
- дати і місця народження/смерті (загибелі), поховання;
- обставини загибелі, інформація щодо нагород;
- за можливості – біографічна довідка.
- Світлини одного розміру, близького до 1080х1920рх чи 1920х1080рх формату png або jpg.