"Армія - це дзеркало суспільства": колишній командир 59 бригади про свій досвід військової служби з мобілізованими

Полковник Вадим Сухаревський, командувач Сил безпілотних систем ЗСУ, колишній командир 59 мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка (2022—2024), яка у 2022 році захищала Миколаївщину та звільняла Правобережжя Дніпра, розповів в одному з інтерв’ю про свій досвід військової служби з мобілізованими військовослужбовцями.

Історію офіцера опублікували Миколаївському обласному ТЦК та СП.

- Я вперше зіткнувся з мобілізацією ще у 2014 році. В більшості своїй наші люди — золоті. Нормальні мужики з сіл, з міст, різних професій. Армія — це дзеркало суспільства. У нас всі є: від зварювальника до професора якогось університету. Хлопці, які повернулися з Французького легіону, з Канади, зі Штатів, з Німеччини. Когось призвали, хтось добровільно прийшов. І якраз творчість і злагодженість військового колективу полягає в тому, що всіх цих людей треба в першу чергу об’єднати, в другу — навчити, і в третю — супроводжувати в ході війни, - говорить полковник.

Як зазначає Вадим Сухаревський, насправді не заздрить працівникам військкомату.

- Виривати людину з цивільного життя, від сім’ї, від роботи на цю жорстоку війну, розуміючи реалії — це складно. У мене одне питання до людини, яку зараз призивають до війська. Дихаючи українським повітрям, обробляючи українську землю, живучи в державі, яка щось тобі дає — чому ти не відповідаєш зустрічним кроком, коли держава тебе кличе?, - відмітив полковник.

За словами колишнього комбрига, зараз 99% танкістів, артилеристів, зв’язківців, розвідників, штурмовиків — це люди різних спеціальностей, які не народжувалися військовими й не йшли сюди фахівцями.

- Ми працюємо з мобілізованими. Ще раз: є чітка система підготовки. Якщо людина хоче, вона навчиться, - додав офіцер.

Нагадаємо, миколаївський ТЦК та СП розповів, як відбувається мобілізація в області.