42-річна мешканка Миколаєва отримала покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна за розповсюдження статтей антиукраїнської спрямованості.
Як повідомила Миколаївська обласна прокуратура, працівниця одного із закладів освіти міста Миколаєва вступила у контакт з представником держави-агресора, та маючи корисливий мотив і проросійські погляди, прийняла пропозицію стати редактором однієї із груп у забороненій соціальній мережі.
У період з червня по вересень 2023 року жінка писала статті антиукраїнської спрямованості, у яких принижувала український народ, закликала до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, виправдовувала російську збройну окупацію, говорячи, що "росія історично має право на південні землі України, у тому числі місто Миколаїв".
В одній із публікацій засуджена стверджувала, що після виходу з СРСР українська влада не демаркувала кордони та тому "Україна начебто досі є територією СРСР і належить росії як спадкоємиці Радянського Союзу".
Вказані статті вона поширювала у групі серед невизначного кола осіб, за що отримувала грошові виплати.
До вступу вироку в законну силу жінка перебуватиме під вартою.