"Хто я, про що моя мала Батьківщина": миколаївцям розповілі про видатні родини Миколаєва, - ФОТО

У Миколаєві триває проєкт "Ідентичність Миколаївщини", покликаний розповісти жителям про історію, культуру та видатних особистостей краю.

У коментарі 0512, координаторка проєкту Руслана Сікаленко розповіла, що ідея проєкту з'явилась давно, адже у контексті війни стало ще більш нагально відповісти собі на питання: "Хто я, про що моя мала Батьківщина".  Руслана каже, що ми, як регіон, зіштовхнулись з тим, що наша область наповнена російською пропагандою певними наративами, тому хотілось з історичної сторони розвіяти пропаганду, аби зрозуміти про що ми.

Зокрема, 19 березня, пройшов захід "Видатні родини Миколаївщини", де розповіли про родину Аркасів та родину Бабічів, чий внесок у розвиток області в різних сферах неможливо переоцінити.

На зустрічі були лауреати Аркасівської премії, які детальніше розповіли про здобутки родини Аркасів, а директорка Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Вікторія Агаркова розповіла, що у на базі закладу створили проєкт “Аркасівська спадщина”, де є інформація про родину Аркасів у цифровому варіанті.

Також на захід прийшов і Валерій Бабіч — представник сім'ї Бабічів, який розповів про книги, написані ним, а також про свою маму — відому журналістку Тетяну Трескунову та свого сина Гліба Бабіча — відомого поета, письменника, волонтера та військового, який загинув у 2023 році.

Руслана Сікаленко додала, що протягом весни на миколаївців чекає ще багато заходів в офлайн форматі, так і відеосюжети про видатні місця області:

"Ми хочемо показати, яка неймовірна наша Миколаївщина. Ідентичність — про коріння, про світло, про звʼязок з домом. Нам це потрібно, аби ми зрозуміли, хто ми".

Нагадаємо, що 27 березня у Миколаєві пройде прем'єра пластичної драми за твором Шевченка - "Катерина".