Як на Миколаївщині реалізується реформа шкільного харчування, - ФОТО

П'ятого березня на Миколаївщині пройшов форум  "Реформа шкільного харчування – пріоритетний та свідомий вибір Миколаївщини". Зокрема, до реформи шкільного харчування долучились і школи Миколаївщини. 

Як передає 0512 голова Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначив, що це не перша зустріч щодо впровадження програми шкільного харчування. Сама реформа розпочалась ще у 2020 році. Віталій Кім зазначив, що зараз в області змішана форма навчання — очна та дистанційна. З його слів, вже наступного навчального року планують збільшити кількість шкіл, які будуть працювати офлайн:

- Саме тому ця програма дуже важлива для наших дітей. Я думаю, що ми відкриємо більше шкіл і збільшиться кількість тих шкіл, де ми впровадимо реформу шкільного харчування. Станом на зараз понад 15 тисяч дітей забезпечені гарячим харчуванням в школах. Ця кількість більша у п'ять разів, порівнюючи з березнем 2023 року.Це дуже важливо і я радий, що Миколаївщина доєдналась, і ми реалізуємо цей проєкт. Зараз ми проводимо дорожню карту для інших громад, аби вони могли долучитись до програми та мати якнайбільше шкіл якісним харчуванням.

Крім того, і персонал шкіл проходить спеціальне навчання, аби якісніше надавати послуги з харчування дітям. 

Кім додав, що є і проблеми, зокрема і через втрату військового ПДФО є нестача коштів:

 Зі свого боку, ми будемо звертатись до міністерства, аби створити пільгові умови, щоб Миколаївські громади мали змогу брати участь у цій програмі. Є громади, де є гроші і мало учнів, а є навпаки — багато учнів і мало грошей. Буде індивідуальний підхід. Ми намагаємось ефективно використовувати кошти, які виділяє держава для нас. На жаль, є громади, де зруйновано школи і ми не бачимо сенсу там відновлювати навчання, адже дітей мало. Планується об'єднання та підвіз школярів до інших шкіл, — зауважив він.

Заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків зазначив, що реформа почала впроваджуватись по країні ще до початку повномасштабного вторгнення і продовжує реалізовуватись далі:

—  Цього року виділено 1,5 мільярда гривень саме на оновлення та модернізацію харчоблоків у школах України. На Миколаївщині є заклади освіти, які навчаються в очному та змішаному форматах. Саме в цих закладах треба забезпечити харчування. Миколаївщина є в пілотній програмі з допомоги "Всесвітньої продовольчої програми ООН" - це допомога на покращення якості харчування. Досить багато шкіл на Миколаївщині вже беруть участь в цій програмі. Ми сподіваємось, що на Миколаївщині до десяти шкіл зможуть оновити свої харчоблоки та кухні.

В одній зі шкіл області вже реалізується реформа. Так, є шведська лінія, де школярі можуть самостійно вирішувати, що вони хочуть з'їсти. Є перше — цього разу був борщ, друге — був булгур, на вибір куряче м'ясо або рина котлета. Також можна взяти салати, хліб, компот чи кисіль. Є окрема стійка зі свіжими фруктами та овочами. 

Нагадаємо, реформа шкільного харчування, ініційована першою леді Оленою Зеленською, розпочалася у 2020 році. Вона спрямована на забезпечення дітей якісним, безпечним та повноцінним харчуванням у закладах освіти, формування культури здорового харчування та поширення її серед українських родин.