"Повітряні лінії не витримують такого навантаження": "Миколаївобленерго" розповіло про стан електромережі після негоди,- ФОТО, ВІДЕО

Через непогоду 7 та 8 січня миколаївські енергетики досі ліквідовують наслідки. 

Як розповіли у АТ "Миколаївобленерго", на проводах намерзло подекуди більше 5 сантиметрів льоду, що, в свою чергу, критично збільшило вагу повітряних ліній. Зазначається, що за підрахунками експертів, 20 мм ожеледі призводить до збільшення ваги проводу в 3,7 рази, 40 мм – в 9 разів, а 60 мм – в 17. Тому повітряні лінії не витримують такого навантаження. 

- Та це ще півбіди! Будь-який енергетик вам підтвердить, що гірше за зледеніння хіба що воно ж у сукупності з галопуванням проводів! Після крижаного дощу, з намерзанням льоду та зі шквальним вітром (погодний «хет-трік», що ми спостерігали 7-8 січня, зокрема, на півночі та північному сході області) проводи «пускаються в танок», амплітуда якого в буквальному сенсі відриває лінії  від землі! Як наслідок, опори ЛЕП десятками підряд ламаються або валяться на землю, зрозуміло, що прихопивши із собою проводи та інше супутнє енергетичне обладнання,- додали в обленерго. 

Наразі в районах, що найбільше постраждали внаслідок негоди, поєднання зледеніння та галопування проводів призвело до катастрофічних пошкоджень електромереж:

- Так, лише на одній з ліній 10кВ повалено 49 опор ЛЕП! Всього ж опор виведено з ладу понад 300. Тепер на їхнє місце потрібно поставити нові, фактично, наново звести ці лінії з нуля, або ж, якщо це в принципі можливо, знайти альтернативний шлях заживлення. 

Зазначається, що відновлювальні роботи на місцях розпочалися щойно було зафіксовано перші відключення. Роботи ведуться досі: 

- Сьогодні, коли небо ясне і чисте, негода здається справою давньою, але то лише на поверхневий погляд… Температура тримається мінусова, зледеніння нікуди не ділося! Проводи під вагою льоду продовжують провисати, обриватися та валити опори ЛЕП! Додаткова морока і з тими проводами, що лишаються на опорах, адже їх потрібно оббивати, аби звільнити від крижаної глазурі! Тож, зрозуміло, що комплекс відновлювальних робіт потребує чимало часу, матеріалів та зусиль.