Водосховище у Корабельному районі непридатне для використання, а на його відновлення треба чималі кошти

У ході ефіру, 27 березня, міського голову Олександра Сєнкевича миколаївці спитали, чому не відновити водосховище у Корабельному районі.

 Олександр Сєнкевич зазначив, що  наразі водосховище відновити неможливо. 

— Його оглянули іноземні спеціалісти, його облаштування обійдеться у 50 мільйонів евро. У такому вигляді, в якому воно є зараз, його неможна запускати, бо вода буде просочуватися та затоплювати підвали мешканців Корабельного району та селища Горького, - заявив він, однак він не зазначив, чи планує влада займатися його ремонтом.

Як відомо, з 12 квітня  Миколаїв залишився без води, адже російський агресор пошкодив водогін Херсон-Дніпро. У травні 2022 року по трубах міста пустили солону воду з Дніпро-Бузького лиману. Ця вона є непридатною для вживання, а також роз'їдає труби, через що у місті збільшилась кількість поривів.

Наразі неможливо відновити подачу прісної води, адже частина Херсонщини досі під окупацією, а працівники водоканалу наражаються на небезпеку, якщо поїдуть відновлювати все те, що зруйнував агресор. Тому поки що місто живе з технічною водою, а очищену або купує, або набирає з базкоштовних точок видачі води. 

 Для довідки: Жовтне́ве водосхо́вище — колишнє водосховище у Миколаївському районі Миколаївської області (Вітовська балка) і в Корабельному районі міста Миколаїв. Створено 1957 року. Водосховище наливне. Вода подається з Інгулецького каналу. Повний об'єм водосховища 31 млн м³, корисний — 29,9 млн м³. Довжина берегової лінії — понад 11 км.

До 2007 року водосховище використовувалося для промислового і побутового водопостачання Миколаєва. Станом на сьогодні водосховище не експлуатується.