Миколаївець створив макет Маріупольського драмтеатру, який зруйнувала торік росія, з конструктора "LEGO", - ФОТО

Житель Миколаєва Олександр Єрмолаєв створив детальну модель Маріупольського драмтеатру в рамках проекту "MiNiMISTO", який розповідає про історію та архітектуру України за допомогою констуктора "Lego".

Як розповідається в пабліку "Місто Марії", від початку повномасштабного вторгнення росії автори "МініМіста" концентрують увагу на будівлях, які постраждали від обстрілів. В такий спосіб лего-архітектори намагаються привернути увагу до цих трагедій, а також вчергове нагадати про важливість вивчення і збереження культурної спадщини.

Проектування модель Маріупольського драмтеатру почалось в перші дні після трагедії і стало для Олександра справжнім викликом, адже передмістя Миколаєва, де проживає автор, в той час знаходилось під обстрілами. Повноцінно працювати за комп’ютером у таких умовах було небезпечно, тому процес проєктування моделей довелось дещо адаптувати під ситуацію.

Під час обстрілів, ховаючись з сім’єю у коридорі, Олександр роздивлявся фотографії реальної будівлі на айпаді і придумував, як відтворити той чи інший її фрагмент. А потім, підгадавши момент затишшя, сідав за комп‘ютер і додавав придумані рішення до віртуального проєкту. Таким чином, впродовж двох місяців, була спроєктована більша частина театру. Решту автор закінчив влітку, у більш безпечному місці.

Після завершення роботи над віртуальною моделлю до Олександра звернувся Максим Мітякін з пропозицією відбудувати її вживу і розповісти про цю жахливу трагедію не тільки в інтернеті, а й на виставках та різноманітних заходах у Києві. Ідея була узгоджена і протягом подальших півроку Максим ретельно адаптовував віртуальний проєкт під свої деталі Лего і поступово втілював у реальність цю грандіозну споруду. В процесі роботи довелось переосмислити деякі конструктивні рішення, внести зміни у конструкцію і кілька разів дозамовляти необхідні деталі, але результат однозначно цього вартував!

Наразі виставка проходить у Києві в Національному академічному драматичному театру ім. Івана Франка, де можна побачити модель Маріупольського драмтеатру та інші будівлі наживо. 

Нагадаємо, як миколаївець Олександр Єрмолаєв створив копію залізничного вокзалу.