Старий Миколаїв. Десять світлин з минулого, - ФОТО

Редакція 0512.ua вирішила показати своїм читачам десять фотографій міста, зроблених у різні періоди життя Миколаєва.

Фотографії вдалось знайти на сторінці архівного відділу Миколаєва. 

Нещодавно миколаївський трамвай святкував свої сто вісім років з дня, коли вперше жителі почали користуватись цим видом транспорту. І зараз трамвай в пріоритеті для багатьох. Тим паче тепер на маршруті ще  є трамвай-водовіз, завдяки якому жителі можуть набрати чисту воду безкоштовно. 

А ось так виглядала гімназія ім. М. Аркаса. Цій будівлі вже понад сто років. У 2022 році російська ракета зруйнувала сторічну пам'ятку ракетою, але місто пообіцяло відновити будівлю у тому ж вигляді, який був до її знищення.

Мости Миколаєва дійсно унікальні. На той час Варварівський міст був найбільший автошляховий міст СРСР. Унікально і те, як розлучається міст. Це єдиний міст в Україні, розведення якого здійснюється горизонтально з поворотом розвідної частини на 90 градусів. У перші дні війни мости Миколаєва розвели, аби ворог не мав можливості дійти до Миколаєва. 

А ось так раніше виглядав центр нашого міста. Будівлі не змінились. 

Церква Всіх Святих - один з найстаріших храмів Миколаєва. Церква була закладена в 1807 році за активної підтримки головнокомандувача Чорноморського флоту І. де Траверсе. Вона була збудована на благодійні кошти адміралів, місцевих купців і міщан. Освятили церкву вже через рік після початку будівництва.

Перша трамвайна підстанція з'явилася у Миколаєві через 125 років після заснування міста. Якщо точніше, то 1914-1915 роках. До цього часу як транспорт у Миколаєві використовувалися кінні візки, але поступово від них почали відмовлятися та зайнялися проектуванням електричного трамвая. Перші вагони трамваїв виготовила бельгійська фірма, яка будувала депо на Андрєєва. Незабаром з'явилася й підстанція, – перша у Миколаєві. Трамвайна підстанція постачала енергією трамвайне депо, будівлі вагоноремонтних майстерень та управління. Творець трамвайної підстанції невідомий, як більшість на той час архітекторів епохи модерну. Наразі це будівля одного з українських банків. Сама ж будівля теж трохи пострадждала від російських ракет. Її вигляд "зіпсувала" шрапнель. 

А ось так виглядало місце відпочинку містян. Тепер у центрі скверу - Святий Миколай, який наразі захищенний від російських обстрілів за допомогою мішків. А поруч зі сквером вже ставався прильот, на щастя, без постраждалих.

Цей проспект добре знають мешканці наймолодшого району міста - Корабельного.

А це вже проспект Миру в Інгульскому районі. За час війни ворог неодноразово обстрілював це місце.