Марина Серьогіна - графічний дизайнер, займалась створенням поліграфічної продукції та друкованих книжок. Наразі, через повномасштабне вторгнення росії в України, без роботи.
Марина родом з Очакова. Навчалась та працювала у Миколаєві. На сьогодні з родиною в Очакові. Як дізналася про війну пам’ятає досконало.
«В ніч 24-го лютого була велика тривожність, наче щось може статися жахливе. Тож довго не могла заснути й постійно прокидалася. Десь о шостій ранку мамі подзвонив її брат з Херсону сказав, що їх вже обстріляли і почалось вторгнення. Ми встигли після цього зробити сніданок та заварити чай, як поруч із домом прилетіла ракета, потім ще одна. Від вибухової хвилі було відчуття, наче ракета потрапила у наш будинок» - згадує Марина.
Мама дівчини працює в лікарні, 24 лютого вона пішки пішла на роботу через все місто, бо невідомо було скільки постраждалих, яка допомога необхідна. А Марина залишилась вдома з молодшим братом.
«Ми не знали чи побачимо одне одного знов. Від страху неможливо було хоч щось з'їсти. І ми бігали між погребом та будинком від кожного дивного звуку. Це був сонячний день. Співали птахи, вже почали літати бджоли. І в голові просто не вкладалось як таке може відбуватися зараз. Я дуже сподіваюся що це був найстаріший день за всю війну, і нічого гіршого вже ніколи не трапиться у моєму житті» - розповіла Марина Серьогіна.
До війни Марина не малювала кілька місяців. За її словами, це був «арт-блок», а може творча криза. Спочатку війни почала змушувати себе робити хоч щось, що пов’язане з професійною діяльністю, оскільки завдяки творчості могла розповісти іншим, що насправді відбувається в Очакові та в Україні.
«Коли почалась війна - це єдине, що в мене залишилось. Спочатку я себе змушувала робити хоч щось, хоч якось. Бо просто неможливо мовчати та не розповідати про те, що відбувається. Я не могла піти зі зброєю у руках до армії. Проте я маю невеличку аудиторію, більшість з якої люди за межами України. І я могла через них передати світу, щоб він почув і побачив. І не закривав очі» - розповіла Марина Серьогіна.